Z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy wraz z Departamentem Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zaprasza w dniu 14 lutego 2020 na Stary Rynek w Bydgoszczy na wydarzenie pod nazwą ”Zakochaj się”.

Impreza będzie promować profilaktykę zdrowotną, a program wydarzenia zapewni, że nadchodzące święto zakochanych będzie łączyć w sobie trzy wątki: zdrowotny, naukowy oraz kulturowy.

W ramach programu planowany jest: piknik rodzinny w godzinach od 17:00 do 20:00, transmisja wydarzenia na żywo w mediach społecznościowych, koncerty na scenie oraz  konkursy z nagrodami.

Podczas imprezy będziemy zachęcać do zdrowego stylu życia, a w szczególności do zdrowego żywienia, aktywności fizycznej i wszystkich działań mających na celu profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych. Z drugiej strony zwrócimy uwagę na szkodliwe czynniki wywołujące choroby serca. W programie wydarzenia na scenie zostanie przedstawiony w poetycki sposób wieloznaczność słowa „Serce i Miłość”, uwzględniając przy tym więzi i relacje międzyludzkie służące pomocy bliźniemu, w szczególności przeszczepy rodzinne. Ponadto będziemy podkreślać potrzebę przekazywania organów dla ratowania życia, stąd charakter imprezy będzie także edukacyjno-informujący o skuteczności transplantacji jako metody leczenia.  Walentynki to Święto czerwonego serca, które chcemy zaznaczyć jako potrzebę przekazywania organów dla ratowania życia. Zaproszeni specjaliści w tej dziedzinie będą zachęcać do dbania o ten organ, aby cieszyć się jak najdłużej naszą obecnością wśród tych, których kochamy.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!