Na półmetku remontu konserwatorskiego Hali Targowej został ogłoszony konkurs na operatora obiektu. W czwartek, 30 stycznia odbył się briefing prasowy, podczas którego prezydent Rafał Bruski przedstawił szczegóły konkursu.

– Hala Targowa zlokalizowana w samym sercu miasta to bardzo ważny element bydgoskiej Starówki. Ten zabytkowy obiekt przez wiele lat stał niewykorzystany i niszczał. Dzięki decyzji Rady Miasta udało nam się wykupić ten budynek i konsekwentnie staramy się dać Hali Targowej nowe życie. Chcemy, aby prowadzona tu była działalność gastronomiczna i handlowa, a część tego wyjątkowego miejsca służyła mieszkańcom dzięki organizacji np. otwartych wydarzeń kulturalnych – mówił podczas briefingu prezydent Rafał Bruski

W poniedziałek, 3 lutego zostanie ogłoszony konkurs na operatora Hali Targowej. Zwycięzca konkursu urządzi wnętrze oraz zorganizuje w tym miejscu przestrzeń na działalność gastronomiczną i handlową. Część Hali Targowej powinna służyć jako przestrzeń na różne wydarzenia dla mieszkańców.

Przyszły dzierżawca będzie prowadził w tym miejscu działalność przez 10 lat. Od zainteresowanych podmiotów oczekujemy przedstawienia spójnego i estetycznego charakteru stoisk i szyldów oraz wystroju nawiązującego do historii miasta. Będzie to główne kryterium w konkursie o większym znaczeniu niż cena czynszu dzierżawnego. W nowej Hali Targowej istnieje możliwość realizacji antresoli. Oferty można składać do końca kwietnia.

Półmetek prac remontowych
Aktualnie w Hali Targowej trwa remont konserwatorski, który ma na celu zapobiegnięcie dalszemu niszczeniu budynku. Dzięki inwestycji o wartości 2,3 mln zł obiekt zostanie wstępnie przygotowany dla przyszłego użytkownika. Hala przechodzi renowację elewacji, dachu, naprawę zarysowań ścian budynku, demontaż boksów handlowych wewnątrz budynku, wymianę szyb oraz remont zewnętrznego tarasu i balustrady. Zaawansowanie prac wynosi 50%. W wakacje planowane jest zakończenie całego remontu. Kolejnym etapem będzie zaaranżowanie wnętrza przez dzierżawcę.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!