Wraca “Bydgoszcz Niekonwencjonalnie”. Pierwszy spacer już w tę niedzielę! Seria spacerów “Bydgoszcz Niekonwencjonalnie” wraca wraz z wiosną do programu wycieczek organizowanych dla miłośników miasta. W tym roku stowarzyszenie Obywatel Działa zamierza w ramach projektu przeprowadzić 8 wycieczek oraz duże wydarzenia na plantach nad Kanałem Bydgoskim. Pierwszy spacer pod tytułem “Sekrety Bydgoszczy” już w tę niedzielę (15.04). Start tradycyjnie o 10.00 z płyty Starego Rynku.            

“Bydgoszcz Niekonwencjonalnie” to seria spacerów w towarzystwie przewodnika, którym wspólnym mianownikiem jest Bydgoszcz i związane z nią postacie. Program wycieczek oparty jest o książki, postacie historyczne lub zapomniane atrakcje miasta. Celem nadrzędnym jest przybliżenie historii Bydgoszczy oraz próba przywołania jej charakteru i klimatu sprzed lat. Wszystkie spacery rozpoczynają się o godzinie 10.00. Miejscem zbiórki jest Stary Rynek. Wydarzenie jest organizowane od 2017 roku przez Stowarzyszenie “Obywatel Działa” mające na celu propagowanie historii i tradycji miasta oraz postaw obywatelskich. W ramach projektów powstał także funpage na popularnym portalu facebook.com, dzięki któremu można bieżąco pozyskiwać informację o omawianych w trakcie spacerów tematach. Link do funpage’a: facebook.com/bydgoszczniekonwencjonalnie
Kolejne spacery odbędą się w dniach:

20.05 – Górny Tarasa – Zapomniana atrakcja Bydgosczy

17.06 – Wydarzenia “Nad Starym Kanałem”oraz spacery z przewodnikiem pod nazwą “Kanał Bydgoski – Połączenie Wschodu z Zachodem”

01.07 – Przemysłowa Bydgoszcz szlakiem TeH2O

22.07 – Od Wyszogrodu do Fordonu

05.08 – Militarne oblicze Bydgoszczy

19.08 – Śladami Jerzego Sulimy-Kamińskiego i książki “Most Królowej Jadwigi”

23.09 – Święcicki – Budowniczy Bydgoszczy

 

Zadanie współfinansowane przez ze środków Miasta Bydgoszczy.

 

Dodaj swój komentarz