Kto jest najbardziej spragniony nowej zieleni w mieście? Przedstawiamy Wam zestawienie osiedli, które w minionym roku wzbogaciły się o drzewa posadzone wspólnie z Fundacją.

– Okazuje się, że to mieszkańcy bydgoskiego Szwederowa królują w ilości nowych nasadzeń. W 2020 roku wspólnymi siłami posadziliśmy aż 83 drzewa! – opowiada Maria Loskot z Fundacji Immo. – Pierwszą akcję przeprowadziliśmy na terenie 2 Liceum Ogólnokształcącego. Inicjatorką zazielenienia boiska szkolnego była anglistka Jagna Skopowska, z którą już wcześniej posadziliśmy 5 drzew na Górzyskowie. Drugie wydarzenie miało miejsce naprzeciwko szkoły – przy zbiegu ulic Nowodrowskiej i Ugory. Razem z przewodniczącą Rady Osiedla Mirosławą Korniluk zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy posadzenie 26 drzew i 177 krzewów. Wśród wybranych gatunków znalazły się ozdobne jabłonie i wiśnie, klony, jarzęby, glediczje, tuje, hortensje, pęcherznice oraz inne rośliny przystosowane do warunków miejskich – dodaje Maria Loskot.

Na drugim miejscu w rankingu uplasowało się Osiedle Leśne z 23 lipami, uzupełniającymi aleję przy ul. Lelewela. Trzecią lokatę zajął Fordon, który wzbogacił się o 10 Jarzębów. Na dalszych miejscach jest kolejno: Bocianowo, Górzyskowo, Stare Miasto, Okole, Skrzetusko i Bartodzieje Małe.

Jeśli chcesz, aby Twoje osiedle zajęło 1. lokatę w kolejnym rankingu, już teraz zastanów się, gdzie możesz wspólnie z Fundacją zasadzić nowe drzewa! – Przypominamy, że inicjatorzy i właściciele terenów nie ponoszą żadnych kosztów finansowych, a naszym fundatorem jest Grupa Kapitałowa Immobile – mówi Maria Loskot.

Dodaj swój komentarz