Marcowy repertuar w Teatrze Polskim w Bydgoszczy otworzy spektakl „Trump i pole kukurydzy” w reżyserii Pawła Łysaka . Duet – Paweł Łysak i Artur Pałyga – który jest dobrze znany bydgoskiej publiczności, zada pytanie jak uratować świat. Jakie czynniki mogą sprowokować społeczeństwo do wspólnego działania na rzecz dobra planety? Odpowiedź na te i inne pytania widzowie otrzymają już 5 i 6 marca (piątek, sobota) o godz. 19.00.

Godzinę przed każdym przedstawieniem, w scenografii spektaklu prowadzony jest performans, który widzowie będą mogli podejrzeć, przychodząc chwilę wcześniej do teatru.

Teatr Polski nie zapomina także o najłodszych widzach. Już 20 i 21 marca na scenę powróci „Pchła Szachrajka” w reż. Łukasza Gajdzisa. Na teatralną adaptację przygód Pchły z bajki Jana Brzechwy zapraszamy rodziny
z dziećmi. 20 marca (sobota) spektakl zostanie zaprezentowany o godz. 16.00, dzień później – 21 marca (niedziela) – o godz.11.00.

Marzec na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy zakończy premiera spektaklu „Twarzą w twarz” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl, który jest koprodukcją bydgoskiego Teatru z Teatrem Powszechnym w Warszawie, powstanie na podstawie filmów Ingmara Bergmana. Bydgoska premiera spektaklu zaplanowana jest na Międzynarodowy Dzień Teatru, czyli 27 marca (sobota) o godz. 19.00. Kolejny pokaz 28 marca o godz. 18.00.

Do końca marca na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne będzie słuchowisko „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Pawła Sztarbowskiego. Premiera pierwszej części audialnej wersji powieści Jana Potockiego, w której występuje cały zespół aktorski TPB odbyła się 27 lutego, druga część będzie miała swoją premierę 6 marca o godz. 19.00. Aby posłuchać powieści wystarczy założyć bezpłatne konto na www.vod.teatrpolski.pl, następnie wybrać wydarzenie i opłacić dostęp (1 zł).

Teatr Polski w Bydgoszczy dokłada wszelkich starań, aby zapewnić widzom bezpieczeństwo i komfortowe warunki do uczestniczenia w spektaklach. Na stronie internetowej Teatru są dostępne są szczegółowe wytyczne dotyczące uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez TPB. Zachęcamy, by przed rezerwacją lub kupnem biletów, zapoznać się z tymi zasadami.

Fot. Natalia Kabanow.

Dodaj swój komentarz