fot. Park Milenijski

Wczoraj (29. lipca) późnym popołudniem w Parku Milenijnym w Fordonie Straż Miejska odnalazła rower. Po przybyciu na miejsce Policji znaleziono także pozostawione rzeczy osobiste. Podjęto działania poszukiwawcze – m.in przeczesanie zbiornika wodnego , w które zaangażowano Straż Pożarną.

W wyniku poszukiwań odnaleziono ciało mężczyzny. Po wstępnej analizie wykluczono udział osób trzecich a dalsze czynności wyjaśniające prowadzi bydgoska Prokuratura. Na miejscu działała grupa wodno-nurkowa Państwowej Straży Pożarnej.

Park Milenijnym mieści się w malowniczych okolicach bydgoskiego Fordonu, pomiędzy ulicą Fordońską a rzeką Wisłą, tuż obok wylotówki na Toruń. Jest kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym, ze zbiornikiem wodnym powstałym po dawnej cegielni. Część powierzchni parku zajmuje staw (4 ha). Dostęp do niego jest możliwy z każdej ze stron, zaś od strony południowo-wschodniej dodatkową atrakcję stanowi brzeg Wisły. Między zbiornikiem wodnym, a Wisłą znajduje się starodrzew. Cztery topole czarne zaliczono do pocztu pomników przyrody.

SANEPID po zbadaniu wody wydał kategoryczny zakaz kąpieli w tym miejscu.

Dodaj swój komentarz