Od godz. 9.00 trwają szczepienia w pierwszym, pilotażowym Punkcie Szczepień Powszechnych w województwie kujawsko-pomorskim. Nowy punkt znajduje się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Dziennie, będzie mógł zaszczepić nawet 700 osób.

Otwarty dziś Punkt Szczepień Powszechnych powstał przy współpracy Miasta Bydgoszcz, UTP w Bydgoszczy i Przychodni Bajka jako odpowiedź na rządową propozycję zwiększenia liczby punktów szczepień, a tym samym przyspieszenia całego procesu i zwiększenia dostępności do szczepień. To pierwszy z 28 takich punktów w całym regionie. Do tej pory, jak przypomniał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, w regionie działały 323 punkty szczepień.

Szczegóły dotyczące realizacji programu szczepień przeciwko Covid-19 w regionie przedstawili podczas konferencji prasowej Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, rektor Uniwersytetu technologiczno-Przyrodniczego prof. dr hab. inż. Marek Adamski i prezes Przychodni Bajka w Bydgoszczy Karol Jurkowski.

Poprawia się sytuacja epidemiczna w województwie. To, jak zaznaczył wojewoda Bogdanowicz, m.in. efekt obostrzeń i coraz większej liczby wykonanych szczepień. W tej chwili na Kujawach i Pomorzu zaszczepionych jest przeszło 440 tys. osób, z czego dwiema dawkami 110 tys. osób.

W nowym punkcie szczepień przy ul. Kaliskiego 7 na mieszkańców czeka pięć zespołów szczepiennych. Na dobrą organizacje placówki zwracała uwagę zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

Wszyscy pacjenci wchodzą do tego punktu jedną stroną. Mają do dyspozycji aulę, w której jest możliwość poczekania na szczepienie, dalej czekają zespoły szczepienne. Kolejną strefą jest poczekalnia  po szczepieniu i kolejna aula, w której można spędzić czas po szczepieniu, aby można było bezpiecznie wrócić do domu – wyliczała prezydent Waszkiewicz.

Punkty Szczepień powszechnych tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa. Za każde wykonane szczepienie podmiot medyczny, który podpisze z NFZ stosowną umowę, otrzyma 61 zł.

Żródło: UW Bydgoszcz, https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/w-bydgoszczy-dziala-juz-pierwszy-w-regionie-punkt-szczepien-powszechnych

Dodaj swój komentarz