Od dzisiaj możemy spotkać na ulicach miasta nowe autobusy marki Solaris. Jest to pierwsza partia zamówienia Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

Pojazdy te będą jeździć na liniach 52, 54, 64, 65, 71, 74, 89, 97/98. Spełniają wysokie wymogi w zakresie ekologii spalin EURO 6. W sumie MZK wzbogaci się o flotę ośmiu pojazdów ( 5 szt. Przegubowych – 18 metrowych oraz 3 jednoczołowych – 12 metrowych).

Zgodnie z przyjętymi wysokimi standardami obsługi pasażerów, wszystkie zamówione pojazdy wyposażone są w:

  • czytelną informację pasażerską i system zapowiedzi, w tym specjalną tablicę dla słabowidzących,
  • cyfrowy monitoring z dodatkową kamerą boczną obserwującą wsiadających i wysiadających,
  • dostęp do internetu poprzez Wi-Fi,
  • klimatyzację przestrzeni pasażerskiej,
  • porty USB do ładowania urządzeń mobilnych – telefonów i tabletów.

Ponadto w celu poprawy warunków przewozu dzieci w wózkach, na wysokości trzecich drzwi autobusu przegubowego dodatkowo usytuowane i oznakowane zostało specjalne miejsce na drugi wózek dziecięcy. W nowych autobusach wszystkie miejsca na wózki inwalidzkie i dziecięce zyskały dodatkowe oznakowanie na podłodze autobusu.

Autobusy Solarisa są bardzo atrakcyjne zarówno pod względem aranżacji wnętrza, jak też stylistyki zewnętrznej. Jak twierdzi producent „Intencją konstruktorów Solarisa nowej generacji było stworzenie pojazdu, który swoim niebanalnym wyglądem i atrakcyjnym wnętrzem zachęci do częstego korzystania z komunikacji publicznej. Bezpieczne, ekologiczne i nowatorskie nowe Urbino o wielkomiejskim, przyciągającym wzrok designie to z pewnością autobus przyszłości. Nie bez powodu wzornictwo tego pojazdu ten zdobyło szereg prestiżowych nagród, m.in. iF DESIGN AWARD, UITP Award i TOP Design Award.”

Systematyczna odnowa taboru MZK SP. z o.o. pozwoliła w tym roku osiągnąć 100% niskiej podłogi w całej flocie autobusów i ponad 50% pojazdów wyposażonych w klimatyzację, internet, spełniających normę emisji EURO 6.

Autobusy przegubowe dojechały do Bydgoszczy 24.07.2020r, a na liniach autobusowych kursują od 27.07.2020r. Dostawa 3 szt. autobusów 12 metrowych, zgodnie z warunkami kontraktu nastąpi w III dekadzie sierpnia 2020 roku.

Dodaj swój komentarz