AI Juwenalia Bydgoskie
Wygenerowano dzięki AI

W dniach 1 i 2 czerwca 2024 roku kampus Politechniki Bydgoskiej tętnił życiem, goszcząc tysiące studentów z czterech bydgoskich uczelni, którzy wzięli udział w tegorocznych Juwenaliach. Był to wyjątkowy czas, pełen muzyki, zabawy i wspólnego świętowania, które na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Bydgoscy policjanci przez dwa dni dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. W tym czasie na terenie Politechniki Bydgoskiej zgromadziło się około 9 tysięcy osób, a dzięki sprawnej organizacji i współpracy z policją, całe wydarzenie przebiegło spokojnie. Mundurowi byli nie tylko strażnikami porządku, ale również służyli pomocą, udzielając informacji o objazdach, wskazując przystanki komunikacji miejskiej oraz pomagając w odnalezieniu wolnych miejsc parkingowych.

Tegoroczne Juwenalia były owocem współpracy samorządów studenckich czterech bydgoskich uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera oraz Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, z radością przyjął fakt, że studenci różnych szkół wyższych potrafili się zjednoczyć i wspólnie zorganizować jedno, wielkie święto.

– Nowe osoby, pełne energii i werwy, znalazły wspólny mianownik i zorganizowały jedne, wielkie i huczne święto studenckie. Zapraszam o ustalonej godzinie po odbiór klucza do bram miasta. Z jedną prośbą, aby miasto zostawić w stanie niepogorszonym – mówił Rafał Bruski.

Świętowanie rozpoczęło się już 27 maja, kiedy to studenci ruszyli w przemarsz ze Starego Rynku na boisko UKW przy ulicy Chodkiewicza. Tego dnia rozpoczęło się również wielkie grillowanie, znane jako „Grill u Kazika”. Wieczorny koncert duetu Mezo&Liber oraz występy młodych artystów z zespołu Balkon rozgrzały atmosferę do czerwoności.

Kulminacją obchodów były koncerty, które odbyły się 1 i 2 czerwca na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. W sobotę, na scenie wystąpili między innymi Guzior, Dwa Sławy, Tymek, Zeamsone oraz Avi, przyciągając około 5800 osób. Niedzielne występy Happysad, Łydki Grubasa, Stachursky’ego i Lordofona również cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc około 3200 osób.

– Jesteśmy dużym miastem, u nas jest bardzo dużo studentów i chcieliśmy być widoczni – stwierdził Piotr Lewandowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, szef Porozumienia Samorządów Studenckich bydgoskich uczelni.

Juwenalia to czas, kiedy studenci mogą oderwać się od codziennych obowiązków i dać upust swojej fantazji. Wspólne świętowanie, koncerty, animacje, konkursy oraz mydlane szaleństwo podczas „Piana Party” stworzyły wyjątkową atmosferę, która na długo zostanie w pamięci uczestników.

Weronika Fanslau z Politechniki Bydgoskiej, główna koordynatorka juwenaliów, podkreśliła znaczenie współpracy między uczelniami: – Ogromnie się cieszę, wraz z innymi uczelniami, które należą do porozumienia, z tego, że od 2018 roku udało nam się zorganizować wspólne Bydgoskie Juwenalia. To pokazuje, że powinniśmy się jednoczyć i działać dla większego dobra.

Juwenalia Bydgoskie 2024 zakończyły się sukcesem, przynosząc radość i niezapomniane wspomnienia tysiącom studentów. To było święto, które na długo pozostanie w ich sercach i umysłach, stanowiąc piękny przykład współpracy i jedności bydgoskiej społeczności akademickiej.

Dodaj swój komentarz