Juwenalia 2024 nadciągają do Bydgoszczy i z pewnością będą to dni, które na długo zapadną w pamięci uczestników! Po rocznej przerwie największe wydarzenie studenckie w województwie powraca, tym razem organizowane przez cztery bydgoskie uczelnie. Razem można więcej – i to hasło przyświeca organizatorom, którzy przygotowali niezapomnianą dawkę rozrywki, szaleństwa i prawdziwej studenckiej atmosfery!

Program Pełen Atrakcji

Juwenalia Bydgoskie 2024 odbędą się od 31 maja do 2 czerwca na terenie kampusu Politechniki Bydgoskiej. Przewiduje się, że impreza przyciągnie około 10 tysięcy uczestników dziennie. Koncerty, które są główną atrakcją, zaplanowano na 1 i 2 czerwca, a na scenie wystąpi aż 9 artystów, w tym takie gwiazdy jak Guzior, Happysad, Łydka Grubasa, Stachursky i Dwa Sławy.

Wielki Powrót Po Przerwie

W 2023 roku Juwenalia nie doszły do skutku z powodu niezależnych od organizatorów problemów. W tym roku jednak studenci i bydgoszczanie mogą być spokojni – impreza odbędzie się zgodnie z planem. – To czas świętowania, oderwania się od codzienności, która wypełniona jest obowiązkiem i nauką – powiedział Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, podkreślając znaczenie takich wydarzeń dla społeczności studenckiej.

Symboliczny Klucz do Miasta

Oficjalne rozpoczęcie Juwenaliów miało miejsce w poniedziałek, 27 maja, na Starym Rynku. Studenci przebrani w kolorowe stroje otrzymali od prezydenta symboliczny klucz do miasta. Po ceremonii barwny korowód przeszedł ulicami Bydgoszczy, dając oficjalny start tygodniowemu świętowaniu. – Mam nadzieję, że cały tydzień w naszym pięknym mieście będzie wysycony bracią studencką od Fordonu po Osową Górę – przyznał prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

Program Juwenaliów jest bogaty i zróżnicowany. 28 maja odbędzie się Bitwa Akademików, a 29 maja na boisku UKW zaplanowano Grill u Kazika, konkursy oraz koncert Mezo i Libera. 31 maja to czas na kino plenerowe na kampusie Politechniki Bydgoskiej. Główne koncerty odbędą się 1 i 2 czerwca, a na scenie pojawią się m.in. Guzior, Dwa Sławy, Tymek, Zeamsone, Avi, Happysad, Łydka Grubasa, Stachursky i Lordofon.

Biletowane Koncerty

Koncerty 1 i 2 czerwca są biletowane. Koszt biletu jednodniowego to około 75 zł, natomiast karnet uprawniający do wejścia na oba dni kosztuje nieco ponad 80 zł. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu biletów, aby zapewnić sobie udział w najgorętszym studenckim wydarzeniu roku.

Jakub Lewiński z Collegium Medicum UMK, przebrany za kierowcę kartonowego ambulansu, podkreślił: – Idę głównie dla atmosfery, żeby dobrze się bawić, spędzić czas ze znajomymi. Adrian Chmielewski z Politechniki Bydgoskiej, ubrany w anielskie skrzydła z przyczepionymi puszkami piwa, dodał: – Cieszymy się, że wszystkie uczelnie zjednoczyły się, aby zrobić wspólne juwenalia.

Juwenalia Bydgoskie 2024 to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością zapisze się w pamięci wszystkich uczestników. Dni pełne muzyki, zabawy i niezapomnianych chwil spędzonych w gronie przyjaciół – to właśnie czeka na studentów Bydgoszczy w nadchodzący weekend. Razem możemy więcej, a tegoroczne Juwenalia są tego najlepszym dowodem!

Dodaj swój komentarz