Policjsa

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili i rozliczyli dwóch mężczyzn do sprawy włamań do budynków w centrum miasta. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Wcześniej 31 i 22-latek zostali zatrzymani i rozliczeni przez kryminalnych ze Szwederowa do innej sprawy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia dotyczącego włamania do jednej ze szkół w centrum miasta. Do zdarzenia doszło w okresie świątecznym. Sprawcy dostali się do wnętrza budynku, skąd z jednego z pomieszczeń ukradli projektor. Straty oszacowano na 6000 złotych. Kilka dni później zgłoszono włamanie do remontowanego budynku na ulicy Sielanka w Bydgoszczy.

Sprawą zajęli się śródmiejscy kryminalni. Policjanci krok po kroku zaczęli analizować zgromadzony materiał. To pozwoliło im na wytypowanie do sprawy dwóch mieszkańców osiedla Wilczak. Policjanci przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres.

Tam zatrzymali 31-latka. Natomiast drugiego 22-latka, w tym samym dniu, zatrzymali kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Szybko okazało się, że obaj zostali przez nich rozliczeni do sprawy kradzieży pojazdu oraz saszetki (komunikat z dnia 14.01.2021 r.). 31-latek został dowieziony do śródmiejskiego komisariatu. Dołączył do niego też, przewieziony ze Szwederowa, 22-latek. Zatrzymani usłyszeli kolejne zarzuty.

Łącznie śledczy z bydgoskiego śródmieścia przedstawili im trzy zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Trzeci zarzut dotyczył włamania do jednego z budynków przy ulicy Krakowskiej w Bydgoszczy, skąd ukradli narzędzia budowlane. Ponadto, policjanci odzyskali z jednego z lombardów skradziony projektor. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Dodaj swój komentarz