fot. Damian Bocian
fot. Damian Bocian

W czwartek, 13 czerwca, mężczyzna udał się do komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście, aby dowiedzieć się, dlaczego policja odwiedziła jego dom. Na miejscu rozpoznało go dwóch dzielnicowych, starszy sierżant Łukasz Szmajda i młodszy aspirant Łukasz Surmacz. Poszukiwany był przez sąd za wcześniejsze przestępstwa związane z oszustwami.

Nie tylko jego obecność w komisariacie wzbudziła podejrzenia. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli u niego ponad 15 gramów białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że była to substancja psychoaktywna 2-CB, której posiadanie jest zabronione.

Dalsze śledztwo ujawniło, że 26-letni mężczyzna zajmował się sprzedażą fałszywych biletów na portalach społecznościowych. Korzystając z 14 różnych kont, oferował podrobione bilety na koncerty znanych polskich artystów. Komunikował się z ofiarami przez komunikator internetowy, prosząc o płatność za pomocą systemu BLIK. W ten sposób oszukał co najmniej 20 osób.

Jak się okazało, mężczyzna sprzedawał fałszywe bilety na koncerty takich gwiazd jak Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. W ciągu kilku dni udało mu się sprzedać siedem fałszywych biletów na koncert w Poznaniu, za które poszkodowani zapłacili od 200 do 700 złotych.

Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zarzuty. Funkcjonariusze apelują o ostrożność przy zakupie biletów przez internet i zachęcają do korzystania z oficjalnych źródeł sprzedaży. Zwracanie uwagi na podejrzanie niskie ceny oraz weryfikacja wiarygodności sprzedawcy mogą uchronić przed stratą pieniędzy.

Policja przypomina, że zakupy biletów z niesprawdzonych źródeł mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Ważne jest, aby zachować czujność i zawsze dokładnie sprawdzać, od kogo kupujemy bilety na wydarzenia muzyczne.

Zachowanie ostrożności i korzystanie z zaufanych źródeł to najlepsze metody na uniknięcie oszustw. Bydgoska policja nadal prowadzi śledztwo, a kolejne ofiary proszone są o zgłaszanie się na komisariat w celu złożenia zeznań.

Dodaj swój komentarz