Jeszcze przed wakacjami wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na Wyspie Młyńskiej. Ograniczony zostanie wjazd samochodów. Po otwarciu tarasów przy Młynach Rothera to miejsce każdego dnia jest wyjątkowo chętnie odwiedzane przez spacerujących bydgoszczan i turystów. Wprowadzamy szereg innych rozwiązań korzystnych dla pieszych i rowerzystów w Salonie Bydgoszczy.

Dojazd tylko do posesji
– Parkowanie na Wyspie Młyńskiej będzie mocno ograniczone, a ruch pojazdów będzie możliwy tylko dla kierowców dojeżdżających do posesji zlokalizowanych na Wyspie.
– Dla ruchu kołowego zamknięty zostanie mostek w ciągu ul. Ku Młynom. Przejazd nim możliwy będzie tylko dla służb miejskich i drogowych.
 Przejazd od strony ul. Focha będzie możliwy tylko dla pojazdów dojeżdżających do posesji i dostaw towarów. Kierowcy chcąc wyjechać z Wyspy Młyńskiej również będą musieli skorzystać z ulicy Focha.
– Wzdłuż ulic Mennica pojawią się zakazy parkowania z tabliczkami informującymi o ewentualnym odholowaniu źle zaparkowanego pojazdu. Parkowanie będzie możliwe wyłącznie na miejscach do tego wyznaczonych.

Zmiany jeszcze przed wakacjami
Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Zakładamy, że przedmiotowe zmiany zostaną wprowadzone już w I połowie czerwca bieżącego roku.

Warto podkreślić, że w związku z budową wielopoziomowego parkingu P+R na Grudziądzkiej zdecydowaliśmy się również na likwidację parkingu przed Młynami Rothera. W jego miejscu powstało szerokie dojście dla pieszych, gdzie powstaną jeszcze elementy małej architektury.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!