W szpitalu miejskim wprowadzono dyżurowy tryb pracy. Na takie rozwiązanie zgodził się konsultant wojewódzki z decyzją jednak nie zgadzają się kardiolodzy, którzy złożyli wypowiedzenia.


Wczoraj dotarł do redakcji przejmujący apel podpisany przez lekarzy oddziału kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy: ” Z ogromnym bólem informujemy, że zostaliśmy decyzją p. Dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy Anny Lewandowskiej odsunięci od łóżek pacjentów. W sytuacji, gdy w obliczu epidemii koronawirusa mobilizowani są do pracy wszyscy lekarze w kraju, pani Dyrektor decyzją z dnia 13 marca 2020 wprowadziła tryb dyżurowy w Szpitalu, co oznacza, że w Oddziale Kardiologii ma być codziennie tylko jeden lekarz i Kierownik Oddziału. Zbulwersowani tą sytuacją, bardzo zaniepokojeni o zdrowie i życie naszych pacjentów, poinformowaliśmy w trybie natychmiastowym organy nadzorcze, tj. Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Radę Społeczną Szpitala oraz Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Pomimo naszych próśb i ogromnej woli szybkiego powrotu do codziennej pracy, trybu dyżurowego nie odwołano do chwili obecnej.”

Lekarze oświadczają, że 17 marca złożyli wypowiedzenia umów kontraktowych z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Dodali również, że są gotowi do pracy w najbliższych trudnych miesiącach. ” Nasi pacjenci są często ludźmi starszymi, z wieloma towarzyszącymi schorzeniami i brak codziennej opieki, sprawowanej przez 5 dni w tygodniu przez odpowiednią liczbę lekarzy w Oddziale, uniemożliwia odpowiednią diagnostykę i leczenie. Nikt z lekarzy Oddziału Kardiologii nie był w ostatnim czasie chory i nie był objęty kwarantanną, więc decyzja pani Dyrektor jest dla nas zupełnie niezrozumiała. Odsunięcie doświadczonych lekarzy specjalistów od łóżek pacjentów nie zmniejszy ilości zakażeń koronawirusem, a wydłużone hospitalizacje są dla nich większym zagrożeniem”.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!