Czasem wystarczy mały gest, by wspomóc potrzebującą osobę – to przesłanie towarzyszące programowi „Daj Włos!”, który wkrótce zawita do bydgoskiego CH Focus. W ramach tej akcji, 22 maja br., centrum handlowe uruchomi specjalną strefę fryzjerską, w której mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z  profesjonalnego strzyżenia w szczytnym celu. Włosy zebrane podczas wydarzenia posłużą do wykonania peruk dla kobiet w  trakcie chemioterapii.

Pomysłodawcą i realizatorem programu „Daj Włos!” jestFundacja Rak’n’Roll, która już od 12 lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia osób dotkniętych chorobą nowotworową. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety zmagające się z rakiem, zaczęły walczyć o swoją kobiecość w  chorobie i o to, aby świadomiej leczyć się. „Daj Włos!” to jeden z programów wspierających je w drodze do zdrowia podczas leczenia chemioterapią.Dzięki niemu kobiety, które straciły swoje włosy w wyniku leczenia onkologicznego, mogą bezpłatnie otrzymać piękne peruki. W program zaangażowane są salony fryzjerskie, które wykonują profesjonalne strzyżenie osób chętnych oddać swoje włosy na szczytny cel.

W tę społeczną inicjatywę włączyło się również CH Focus. W sobotę, 22 maja w bydgoskim centrum pojawi się strefa „Daj Włos!”, w której wszyscy mieszkańcy miasta i okolic, bez względu na wiek i płeć, będą mogli pomóc kobietom chorującym na raka. Każdy, kto zdecyduje się oddać „włos” w strefie fryzjerskiej, otrzyma darmowe profesjonalne cięcie. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe zdjęcia w nowej fryzurze.

Warunkiem udziału w akcji jest posiadanie włosów, które spełniają kryteria pozwalające na wykonanie peruki – czyli minimum 25 cm długości do ścięcia, a także włosy nie powinny być rozjaśniane, farbowane henną oraz nie mogą być po zabiegach ingerujących w strukturę włosa.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz organizatorów, na czas trwania akcji wprowadzone zostaną szczególne zasady ostrożności związane z pandemią koronawirusa. U osób zgłaszających się do strefy cięcia włosów przeprowadzony będzie pomiar temperatury ciała. U personelu i fryzjerów wykonane zostaną testy przesiewowe. Zapewnione zostaną środki dezynfekcji i ochrony osobistej, a także zachowana będzie odpowiednia odległość pomiędzy stanowiskami oraz stała dezynfekcja całego sprzętu wraz z ozonowaniem produktów wielorazowego użytku.

Dodaj swój komentarz