Zdrowie jest najcenniejszym darem każdego człowieka. Dlatego, aby służyło nam jak najdłużej, powinniśmy o  nie dbać wykonując regularnie badania profilaktyczne. To przesłanie towarzyszące prozdrowotnej akcji realizowanej przez CH Focus wraz z lokalnymi organizacjami medycznymi. W ramach inicjatywy, w bydgoskim centrum handlowym do końca sierpnia można za darmo skorzystać z profilaktycznego badania ciśnienia tętniczego. Natomiast 23 sierpnia panie będą mogły bezpłatnie poddać się badaniu mammograficznemu.

Zadbaj o zdrowie – swoje oraz innych! Pod tym hasłem do końca sierpnia trwa akcja zdrowotna zachęcająca bydgoszczanki i bydgoszczan do przeprowadzania regularnych badań profilaktycznych.

Przez cały tydzień klienci odwiedzający CH Focus mogą skorzystać bezpłatnie z profilaktycznego badania ciśnienia tętniczego. Warto kontrolować je systematycznie, ponieważ wysokie ciśnienie krwi jest głównym czynnikiem wystąpienia chorób serca. Dzięki innowacyjnej metodzie pacjenci na miejscu mogą sprawdzić wiek swojego serca oraz dowiedzieć się o ryzyku pojawienia się choroby wieńcowej. Badania przeprowadzają studenci 4. roku Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem zespołu badawczego Katedry Kardiochirurgii Collegium Medicum w Bydgoszczy, a także Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Stanowisko medyczne znajduje się na poziomie „O” galerii, tuż obok drogerii Hebe oraz tymczasowego punktu szczepień.

Ponadto w najbliższy poniedziałek, 23 sierpnia, na placu przed CH Focus, od strony ulicy Jagiellońskiej, stanie mammobus, który będzie do dyspozycji bydgoszczanek w godz. 10:00- 17.00. Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu 2 ostatnich lat nie wykonały takiego badania. Dla pań, spoza grupy refundowanej, oferowane są badania odpłatnie w kwocie 100 zł. Mammobus wyposażony jest w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny, podlegający bieżącym testom i kontrolom jakości. Nad prawidłowością wykonywanych badań czuwa wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem.Rejestracji na badanie mammografii można dokonać telefonicznie pod numerami 42/ 254 64 11 lub517 544 004, a także online na stronie www.medica.org.pl.

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie https://focusbydgoszcz.pl/mammografia/.

Akcja prozdrowotna w CH Focus to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

Dodaj swój komentarz