OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 to nowe wydarzenie na filmowej mapie Polski, w całości poświęcone produkcjom powstałym w pierwszej połowieXX wieku, w większości czarno-białym i niemym lub pozbawionym ścieżki dźwiękowej. W trakcie pokazów zastąpi muzyka na żywo.


W programie festiwalu znajdą się krótkie formy filmowe, przeważnie o metrażu 15-20 minut, skierowane do różnych grup widzów: dokumentalne, fabularne, animacje. To często produkcje wytwórni specjalizujących się w tytułach edukacyjnych, ale także kroniki i etiudy propagandowe, opisujące historię i kulturę kraju, w którym zostały zrealizowane.Oddzielna sekcja festiwalu poświęcona zostanie kinu amatorskiemu i nieprofesjonalnemu.


Formuła OLD FILM FESTIVAL BYDGOSZCZ 2021 jest otwarta i dopuszcza filmy różnych gatunków z całego świata. Pokazane zostną taśmy ze zbiorów własnych, pozyskane z krajowych filmotek, a także podczas otwartego prywatnych archiwów, których wiele wciąż jeszcze spoczywa na strychach i w piwnicach.


Pierwszej edycji festiwalu towarzyszy konkurs pod tytułem „16” na jednominutowy film nakręcony przy użyciu współczesnych technologii. Szczegółowe informacje na stronie : www.oldfilmfestival.pl/konkurs-16

Oprócz pokazów w kultowym bydgoskim kinie Pomorzanin planowane są projekcje plenerowe, instalacje artystyczne, performance i koncerty.

Festiwal odbędzie się w dniach 7- 10. października 2021.

Dodaj swój komentarz