Trwają nasadzenia drzew przy ul. Gdańskiej. Jesień to najlepsza pora na to, by japońskie wiśnie i holenderskie lipy zdrowo się przyjęły. Wiosną ich korony będą obsypane kolorowymi kwiatami. Zadanie jest realizowane w ramach budowy buspasa w Myślęcinku. Nowe pasy ruchu dla autobusów i rondo  już upłynniły ruch i poprawiły bezpieczeństwo na tym odcinku. 

W ramach budowy buspasa na ul. Gdańskiej ulica została znacznie poszerzona, wykonane zostały odrębne pasy dla autobusów, ułożona została nowa nawierzchnia. Wybudowane zostało bezpieczne rondo na ul. Rekreacyjnej otoczone chodnikami i drogami dla rowerów. Przejścia są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Elementem inwestycji była modernizacja pętli autobusowej w Myślęcinku.

Latem bieżącego roku zasadziliśmy w obrębie pętli autobusowej i ronda przy ul. Rekreacyjnej kilkaset krzewów. Pojawiły się: sosna kosodrzewina, dzika róża, liliowiec, miskant chiński i magnolia gwiaździsta.

Obecnie wzdłuż nowej trasy nasadzonych jest dodatkowych 100 drzew. Wśród nich są m.in. japońskie wiśnie bardzo efektownie kwitnące wiosną. Ich korony są obsypane różowym kwiatem. Poza tym sadzone są holenderskie lipy.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!