Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował wyjątkowy prezent świąteczny dla swoich widzów.
W Boże Narodzenie odbędzie się premiera słuchowiska „Trędowata. Melodramat”
w reż. Tomasza Cyza. Słuchowisko przygotowane przez cały zespół aktorski TPB zostanie bezpłatnie udostępnione na platformie VOD Teatru Polskiego i będzie go można słuchać do końca roku.

25 grudnia o godz. 17.00 na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy (www.vod.teatrpolski.pl) odbędzie się premiera słuchowiska „Trędowata. Melodramat”
w reżyserii Tomasza Cyza. To audialna wersja spektaklu w reżyserii Wojciecha Farugi, którego premiera odbyła się w 2014 roku.

Nagrane słuchowisko to kolejna okazja do zetknięcia się z baśniowymi realiami arystokratycznego dworu opisanego przez Helenę Mniszkównę, które staną się pretekstem do snucia skomplikowanej sieci intryg miłosnych, zawiedzionych nadziei, chwilowego spełnienia,
a wszystko to na tle schyłku pewnej formacji i epoki historycznej.

Do pracy nad słuchowiskiem został zaproszony cały zespół aktorski Teatru Polskiego
w Bydgoszczy w składzie: Dagmara Mrowiec-Matuszak, Emilia Piech, Michalina Rodak, Małgorzata Trofimiuk, Małgorzata Witkowska, Paweł L. Gilewski, Mirosław Guzowski, Marian Jaskulski, Damian Kwiatkowski, Karol Franek Nowiński, Jerzy Pożarowski, Michał Surówka, Jakub Ulewicz, Marcin Zawodziński.

Słuchowisko na podstawie tekstu Heleny Mniszkówny, Wojciecha Farugi i Pawła Sztarbowskiego reżyseruje Tomasz Cyz. Za oprawę muzyczną słuchowiska odpowiada Joanna Halszka Sokołowska, która tworzyła także muzykę do spektaklu. Nad reżyserią i realizacją dźwięku czuwa Steve Nash. Nagranie odbyło się na Małej Scenie TPB, która na potrzeby projektu zamieniła się w studio nagrań.

„Trędowata. Melodramat” w formie słuchowiska rozpoczyna nowy cykl, przygotowany przez Teatr Polski w Bydgoszczy, pt. „Teatr w odsłuchu”. Celem projektu jest odzyskanie spektakli, które zostały zdjęte z afisza i znajdują się w archiwum TPB, w nowej formie. Wśród spektakli, które powstaną w formie słuchowiska znalazły się spektakle archiwalne, które powstały
w latach 2007-2020. W planach jest nagranie w formie słuchowiska takich spektakli, jak m.in. „Opowieści zimowe” czy „Wiśniowy sad”.

Słuchowisko „Trędowata. Melodramat” będzie dostępne na platformie VOD Teatru Polskiego
w Bydgoszczy (www.vod.teatrpolski.pl) od 25 grudnia do końca roku. Dostęp do słuchowiska jest bezpłatny. Wystarczy założyć darmowe konto na platformie VOD, zalogować się i słuchać.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!