Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża już po raz 21. włączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej pn. „Wyprawka dla Żaka”, której celem jest wyposażenie około 1500 dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych w artykuły szkolne potrzebne do nauki oraz w stroje sportowe. W tym roku z naszej pomocy skorzystają również dzieci uchodźców z Ukrainy.

Tegoroczną akcję w Bydgoszczy rozpoczęliśmy w czerwcu na terenie placówek oświatowych, w których działają szkolne koła PCK oraz koła Wolontariatu. Na nasz apel dotychczas odpowiedziało 11 bydgoskich szkół, dalsze deklaracje szkoły złożyły we wrześniu. Dzięki ofiarności uczniów udało nam się już zebrać część potrzebnych piórników, zeszytów i innych przyborów szkolnych.

Znaczącą pomoc zadeklarował również nasz długoletni sponsor Pentel, który na cel akcji przekaże w miesiącu sierpniu br. artykuły szkolne typu kredki, ołówki, pióra kulkowe, długopisy, gumki, pastele, pisaki itp.

Inauguracja naszego przedsięwzięcia zaplanowana jest w dniu 09 sierpnia br. przed sklepem papierniczym „Pelikan” przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. W tym miejscu wolontariusze PCK będą zbierać datki do puszek kwestarskich, oraz artykuły szkolne do kosza oznakowanego logo PCK.

Zachęcamy wszystkich bydgoszczan kupujących przybory szkolne dla swoich dzieci, aby podzielili się również z biedniejszymi, przekazując swoje dary na cel naszej akcji. Artykuły szkolne można przynosić do siedziby PCK przy ul. Warmińskiego 10, natomiast środki finansowe na ten cel można wpłacać bezpośrednio w kasie PCK lub na konto: Bank Millennium S.A. 391160 2202 0000 0002 4987 4042 Pierwsze wyprawki szkolne pragniemy dzieciom wręczyć jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – 26 sierpnia.

Kolejnym etapem naszych działań będzie zbiórka artykułów szkolnych w marketach na terenie Bydgoszczy (5-10 września).

Podsumowanie naszej już XXI edycji „Wyprawki dla Żaka” odbędzie się tradycyjnie w bydgoskiej Łuczniczce – 16 września o godz. 18:00 na koncercie charytatywnym „Podaruj Dzieciom Serce”, podczas którego wręczymy wypełnione artykułami szkolnymi plecaki dzieciom pochodzących z rodzin najuboższych oraz dzieciom z Ukrainy.

Gościem specjalnym koncertu będzie znana i uwielbiana artystka CLEO.

Karty wstępu na koncert można nabyć poprzez portale: Biletyna, KupBilecik, eBilet, EMPIK bilety i poprzez aplikację Going, a także w siedzibie PCK (wystawiamy fakturę VAT).

Dodaj swój komentarz