Fot,. Bydgoszcz.pl

Przy ul. Swarzewskiej w Bydgoszczy wybudowany zostanie marynistyczny plac zabaw. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli bawić się już za około 3 miesiące. Inwestycja powstanie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Plac zabaw zostanie zbudowany niedaleko Balatonu na terenach rekreacyjnych. Obecnie w tym miejscu znajdują się urządzenia starszego typu, które zostaną przeniesione w inne miejsce. Na nowym placu zabaw na najmłodszych będzie czekało wiele atrakcji, kojarzących się z morskimi wyprawami. Projekt zakłada m.in. urządzenia przypominające statek oraz wrak kutra. Urządzenia zostaną wyposażone w drabinki, zjeżdżalnie, pomosty i zakamarki do zabawy.

Na placu zabaw pojawi się również urządzenie interaktywne przypominające ster, które ma wytwarzać prąd. Pozwoli to na opowiadanie tematycznych historii oraz proponowanie różnych zabaw. Nie zabraknie trampolin, karuzeli, piaskownicy, oraz zestawu huśtawek. Pod urządzeniami wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia w kolorystyce żółto-niebieskiej, która ma się kojarzyć z wodą i plażą.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!