STAN UŻYTKU // BYDGOSZCZ

TYMCZASOWA GALERIA SZTUKI NIE/UŻYTKU ul. Śniadeckich 4

Kontynuując działania rozpoczęte w 2016 roku w ramach projektu OSWOIĆ MIEJSKIE NIEUŻYTKI / Biennale Nieużytków realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pragniemy odpowiedzieć na duże zainteresowanie tematem NIEUŻYTKÓW i włączyć mieszkańców Bydgoszczy do pogłębiania tematu. Ubiegłoroczne działania nakreśliły nam problemy i potrzeby związane z przestrzeniami porzuconymi, niczyimi. Nasze interwencje pokazały w jaki sposób sztuka może przybliżać pewne problemy, ale i na nie odpowiadać.

W grudniu 2016 Stan Użytku zafunkcjonował w Warszawie przy ul. Tamka 45b, w tym roku nasza TYMCZASOWA GALERIA SZTUKI NIE/UŻYTKU otworzy się w Bydgoszczy! Na kilka miesięcy pragniemy stworzyć ALTERNATYWNY DOM KULTURY, otwarty dla wszystkich mieszkańców, którego program będzie w twórczy sposób konfrontował różne środowiska, na rzecz miasta – rozbudzając lokalne nieużytki.

W naszym programie pojawią się spotkania, warsztaty (stacjonarne i plenerowe), działania, dyskusje, koncerty i wiele wiele innych atrakcji. Szczegóły programu już niebawem!
_________________________

Chcesz współtworzyć wydarzenie? Zorganizować w naszej TYMCZASOWEJ GALERII wystawę, pokaz, warsztaty, działanie? Zgłoś się do nas!

Napisz na biennalenieuzytkow@gmail.com
Przedstaw się i opisz swój pomysł!
_________________________

Autorki projektu // Martyna Cziszewska i Monika Klawitter
_________________________

Partnerzy/
Moderator Inwestycje
Fundacja Kulturotwórcza Grupa W Działaniu
BWA – Municipal Art Gallery of Bydgoszcz
Gimnazjum nr 25 w Bydgoszczy
_________________________

Patronat medialny/
TVP Bydgoszcz
_________________________

Projekt realizowany w ramach stypendium miasta Bydgoszcz dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury.

Dodaj swój komentarz