Postanowiłem dzisiaj napisać o najwyższym budynku w województwie, wokół którego powstało wiele historii, niekoniecznie prawdziwych. Mowa o KWK River Tower – kolejnej wizytówce miasta.
Ciekawostką jest, że budynek został wybudowany na ogromny polodowcowym kamieniu. Nie wyobrażacie sobie jak wiele taki budynek może ważyć, ile różnych, specjalistycznych technologii posiada – wszystko, by jak najlepiej służył swoim mieszkańcom. Byłem tam i widok jest przepiękny.
Może zacznijmy od początku. Budowa rozpoczęła się na przełomie 2016 roku od wbicia w ziemie 300 pali. Pale zostały podparte o ogromny głaz polodowcowy znajdujący się na głębokości ok. 14 do 16 metrów. Kolejnym etapem było wylanie płyty. W 2017 roku mogliśmy obserwować jak rosną dwie wieże – posiadają wysokość 64 metrów, a przy tym pomieszczą 128 mieszkań. W efektownym gmachu ze stali, szkła i betonu będą działały: restauracja, siłownia, strefa zabaw dla dzieci i mini marina. River Tower możemy zdecydowanie porównać do gdyńskiego Sea Towers czy wrocławskiego Sky Towers.
Najwyższy budynek w Kujawsko-Pomorskim.
Projekt inwestycji nie należał do łatwych. Bezpośrednie sąsiedztwo rzeki, wysokość czy trwałość to kilka z jej głównych elementów. Sam budynek na skale miasta i okolic jest ekskluzywny, obie wieże mają łącznie 8154,17 m2 powierzchni mieszkalnej. Wykorzystanie innowacyjnych zasobów wiązało się z instalacją szybkich wind, dodatkowo mieszkańcy poruszać się będą za pomocą zintegrowanych kart magnetycznych, co zapewnia przy tym dodatkowe bezpieczeństwo. Każdy apartament posiada klimatyzacje, ogrzewanie podłogowe i tarasy wyłożone deskami kompozytowymi.
Wszyscy lokatorzy mają dostęp do siłowni, sali zabaw dla dzieci, czy pięknej marinie tuż nad Brdą. Dużą niespodzianką jest włoska restauracja, na której otwarcie oczekuję z niecierpliwością.
Co ciekawe parkingi znajdują się na pierwszym piętrze. Budynek nie został podpiwniczony ze względu na płynącą rzekę, bezpiecznie opierając się na palach. Inwestor nie zawiódł również przy wykończeniu budynku, elewacja to prawdziwy szczyt technologiczny. Przez etalbond z trzydziestoletnią gwarancją elewacji kompozytowej, nie ma prawa pękać, jest samoczyszcząca i wykorzystuję się ją tam, gdzie nie ma mowy o kompromisach. Jest to połączenie wysokiej sztywności strukturalnej i niskiej masy poprzez płyty.
Wróćmy może do masy budynku, którą z początkiem tekstu chciałem dać Wam do myślenia – odpowiedzią jest waga ponad trzystu tysięcy ton! Nie do wyobrażenia, prawda?
Choć sama budowa przebiegała bez większych problemów, to inwestorzy napotkali się z kilkoma kwestiami, choćby głośny upadek Nordic Haven, którego często mylono z inwestycją KWK River Tower. Inwestorzy z dużą dawką niepewności spoglądali na wieże, do tego doszła epidemia COVID-19, co spowodowało początkowo opóźnienia – choć przyznam, wielki szacunek w stronę Pana Waldemara Kapczyńskiego i całego zespołu KWK Construction za wytrwałość i determinacje w dążeniu do celów.
Sukces osiągnięty zamknięciem budowy jest ogromny na skalę Bydgoszczy.
Dzisiaj obie wieże zostały wyprzedane w znacznej części, choć to już ostatnie mieszkania, podobnie jak nieziemskie penthouse znajdujące się na ostatnich piętrach, z oszałamiającymi łukowatymi sklepieniami. Wiem o czym piszę, wielokrotnie bywam ze swoimi klientami w River Towers. W pozostałych mieszkaniach już zadomowili się lokatorzy.
Wszystko wspólnie robi niezapomniane wrażenie, a to przecież jeszcze nie koniec inwestycji. Zagospodarowanie zostaną tereny wokół budynku, nowa restauracja czy także piękna marina.
Czy poleciłbym zamieszkać w tym miejscu swoim klientom?
Zdecydowanie TAK, zresztą sam bym zamieszkał w tak reprezentacyjnym budynku – gdybym tylko zarabiał tyle ile ludzie myślą, że pośrednik zarabia.
Co nie zmienia faktu, że inwestycja i jej położenie jest doskonałe – doskonałe miejsce do zamieszkania i równie doskonałe, by zainwestować, co już zrobiły takie firmy jak E&A Royal Luxury Apartments.
Mam nadzieję, że artykuł spodobał się Państwu, postaram się nie zawieść pisząc kolejny. Proszę pamiętać, jestem otwarty na Państwa pytania, chętnie służę wiedzą przy konsultacji na sprzedaż lub zakup poszukiwanej nieruchomości. Wspólnie tworzymy Blisko Nieruchomości – przy ul. Grudziądzkiej 10 w Bydgoszczy.
Maciej Andruszczenko – Licencjonowany Pośrednik, Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Licencja nr 23343