Dzisiaj podczas konferencji ratusza poznaliśmy operatora Hali Targowej, który zainwestuje i będzie realizował nową rzeczywistość na 10 lat. Takiego miejsca w mieście nie mamy, będzie rzemieślniczy browar, kino letnie, strefy eventowo-kulturalne, bazar z lokalnymi produktami oraz bogaty wybór gastronomii na tym nie kończąc. Zabytkowy obiekt przy ul. T. Magdzińskiego zamieni się w wyjątkowe centrum spotkań a efekt zobaczymy w ciągu 2 lat.

Miasto poszukiwało operatora hali już pewien czas, swoje zapytania i wizje prowadziło wiele ogólnopolskich firm i miejskich – wybrano spółkę Net2b, która docelowo zainwestuje w hale. Znajdziemy w niej stoiska handlowe, lokale usługowe, gastronomia, strefy rozrywkowe, czy wypoczynku. W sumie do dyspozycji klientów oddane zostaną trzy poziomy – strefa podziemna, parterowa i antresola. Na tej ostatniej znajdzie się kawiarnia, miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe oferujące kursy gotowania, cukiernictwa i inne.

– Zagospodarowanie Hali Targowej to dla nas bardzo ważny projekt. W pracach komisji oceniającej uczestniczyło wiele osób, których wkład jest nieoceniony. Miasto oddaje na około 10 lat obiekt prywatnemu inwestorowi, który zapełni to miejsce funkcjami, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wyrażonymi w konsultacjach społecznych. Komisja jednogłośnie postanowiła wybrać ofertę firmy Net2b, która spełniała wszystkie nasze oczekiwania.

– mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta

W nowej przestrzeni znajdzie się:

  • 12 restauracji,
  • 2 kawiarnie,
  • 1 cocktail bar,
  • 1 bar piwny,
  • 4 strefy eventowe,
  • bazar / targ,
  • dziedziniec historyczny,
  • centrum szkoleniowe,
  • mediateka i strefa coworking,
  • 10 lokali handlowo-usługowych,

Przedstawiciel Inwestora stwierdził — Mamy nadzieję, że wszystkie zaplanowane przez nas funkcje w Hali Targowej spełnią oczekiwania mieszkańców i turystów. Przewidujemy w tym miejscu urządzenie nowoczesnej gastronomii, miejsc eventowych. Mamy w planach organizować tu otwarte wydarzenia, targi. Zapraszamy też przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić kreatywne i pomysłowe biznesy w tym miejscu.

W centralnym miejscu kondygnacji podziemnej znajdzie się historyczny dziedziniec. W tym miejscu będzie można głębiej przyjrzeć się historii obiektu oraz miasta. Dalej znajdzie się strefa eventowo-kulturalna. Służyć będzie spotkaniom autorskim, wieczorom poetyckim i wernisażom, wystawom. W tym miejscu utworzony zostanie rzemieślniczy browar, jako jedna z niepowtarzalnych atrakcji Hali Targowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i lokali usługowych.

Opracowanie koncepcji wykonała pracownia LOQM projekt wizualizacji mamy dzięki QNSZT.

Dodaj swój komentarz