Fot. ZDMiKP

Umowa na naprawę i obsługę lamp w mieście należących do Spółki Enea Oświetlenie została podpisana. W ostatnim czasie przeprowadzona została też naprawa zaległych i niedziałających lamp w mieście.

Od wielu miesięcy bydgoszczanie skarżyli się na niedziałające lampy, które należą do Enei. Oświetlenie. Te należące do Miasta funkcjonują normalnie i są naprawiane na bieżąco.
To, czy lampy należące do Enei zaczną świecić, zależało wyłącznie od władz państwowej spółki. Miasto bowiem nie miało żadnych możliwości ingerowania w urządzenia innego podmiotu prawnego.

W połowie września ogłoszony został przetarg na utrzymanie i obsługę lamp należących do Enea Oświetlenie i stanowiących połowę lamp w mieście. Zgodnie z prawem Spółka Enea Oświetlenie była jedynym podmiotem, który mógł wystartować w ogłoszonych postępowaniach przetargowych. Wcześniejsze postępowania nie przyniosły rozstrzygnięcia. Enea dwa razy nie zgłosiła się do obsługi własnych lamp.

Wszystkie zgłoszenia, które w ostatnich miesiącach mieszkańcy wysyłali do Miasta w sprawie zepsutych lamp Enei Oświetlenie były na bieżąco przekazywane Spółce.
W dniu 13 listopada br. umowa została finalnie podpisana przez obie strony postępowania. Już w trakcie przygotowywania trwającego przygotowywania zapisów umowy, ENEA przeprowadzała zaległe naprawy lamp na bydgoskich ulicach.

Obecnie podpisana umowa na obsługę i naprawę lamp ENEA Oświetlenie, obejmuje wydłużony okres tj. od października tego roku do końca przyszłego roku.
Niemniej jednak niezależnie od rozstrzygniętego przetargu i podpisanej umowy. Miasto nadal rozwija własne energooszczędne instalacje oświetlenia ulic.

Nowoczesne lampy miejskie powstają między innymi przy nowych inwestycjach, np. ul. Grunwaldzkiej, Kujawskiej. Nasze punkty świetlne są nowoczesne i energooszczędne. Średni wiek lamp Miasta to zaledwie 13 lat.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!