Zima to najlepsza pora roku do prowadzenia prac projektowych. Przygotowana dokumentacja pozwali już wiosną przystępować do robót budowlanych.

W tym roku, w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski, powstanie kilka nowy nowych parkingów na naszych osiedlach. Zakończyliśmy już prace projektowanie miejsc postojowych m.in. przy ulicach Pestalozziego na Bartodziejach. Wkrótce gotowa będzie też dokumentacja niezbędna do zlecenia kolejnych prac na Kapuściskach. 

Budowa parkingu na ul. Pestalozziego zakłada przebudowę końcowego odcinka tej ulicy, gdzie do tej pory pojazdy parkowały na nieutwardzonym terenie przy Zespole Szkół Budowlanych. W ramach nowej inwestycji teren na Bartodziejach zostanie utwardzony kostką, wyposażony w odwodnienie i oświetlenie. Wiosną zlecone zostaną prace budowlane. Na ten cel zabezpieczyliśmy prawie 300 tysięcy złotych.

Kolejny parking zbudowany zostanie też przy ul. Szarych Szeregów. Inwestycja zlokalizowana będzie na wysokości wieżowca z nr 13. Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącego parkingu o nową część. Obecnie trwają jeszcze końcowe prace nad projektem budowlanym. Latem planowane jest zlecenie prac budowlanych. Na tą inwestycję trafi kolejne blisko 300 tysięcy złotych. W ubiegłym roku przy tej ulicy również dobudowaliśmy w oparciu o BBO 50 nowych miejsc parkingowych. 

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!