Spektakl „Kierunek zwiedzania” inspirowany książką Marcina Wichy o tym samym tytule to próba spaceru po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza, do którego zaproszeni zostaną widzowie.

Premiera spektaklu odbędzie się 4 marca (piątek) o godz.19.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Kolejne pokazy zaplanowano na 5 i 6 marca (sobota i niedziela) o godz. 16.00.

BILETY: http://www.bilety-tpb.pl/mvc/pl

Reżyseria Aleksandra Bielewicz

Scenografia Łukasz Misztal

Kostiumy, multimedia Sandra Stępień

Muzyka Szymon Sutor

Dramaturgia i konsultacje teologiczne Monika Winiarska

Ruch sceniczny Marysia Bijak

Występują Jowita Kropiewnicka, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Jan Kwapisiewicz, Tomasz Nosinski, Michał Surówka, Marcin Zawodziński

Racjonalność nas zjada, doświadczenie obecności drugiego człowieka staje się coraz bardziej nieosiągalne, doświadczenie duchowe wymyka się jakiejkolwiek narracji. Jak opowiedzieć o tym, co niewyrażalne? Jak wyjść poza martwe kanony, uwolnić się od wszelkich imitacji? Potrzebujemy wejść w ciemność i pustkę – wyzerować czas, wyzerować sztukę. Wykonać radykalny gest, jak Kazimierz Malewicz, kiedy w 1915 namalował Czarny kwadrat na białym tle.

Każda rewolucja wymaga jednak ofiary. Każdy postęp wynika z historii upadku człowieka, który mimo niedoskonałości i lęków, walczy do końca o to, w co wierzy. Jaki jest los pozostawionych światu radykalnych gestów? Co pozostało z wielkiego poświęcenia? Czy jesteśmy w stanie pozwolić sobie na różnorodność w odbiorze rewolucyjnych ideałów? I czy w cokolwiek jeszcze wierzymy?

Dodaj swój komentarz