Wiosna w Bydgoszczy pojawi się razem z mobilnymi barami serwującymi pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, pad thai, a może meksykańskie quesadille ? Będzie w czym wybierać !

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach już od 2016 roku przyciągają mieszkańców Bydgoszcz i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni.

Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków FoodTrucków, prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, tajskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, ukraińskiej, węgierskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich przepisów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale uczestnicy mogą także wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia: facebook.com/events/502330247988681

Love Bydgoszcz objęło patronatem medialnym to wydarzenie.

Podstawowe informacje:
– VIII edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Bydgoszczy
2-3.04.2022 Wyspa Młyńska.
– sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
WSTĘP WOLNY !


Partner:
Browar Amber

Dodaj swój komentarz