Joanna Czerska-Thomas, Justyna Niebieszczańska

Za nami 9. edycja biznesowych kobiet, tym razem z powodów pandemicznych wydarzenie odbyło się online. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była rezyliencja.

– W październiku 2019 roku ogłosiłyśmy hasło przewodnie Charmsów 2020 – Zero Waste. W styczniu koncepcja była dopracowana, a wczesną wiosną nic z naszych planów nie było już aktualne. Pandemia sprawiła, że niemożliwe jest się spotkać, porozmawiać, wspólnie wypić kawę i skorzystać z gościny Hotelu Słoneczny Młyn – opowiadała organizatorka Charmsów, radna Joanna Czerska-Thomas. – Ten czas uświadomił nam, że w tak zaskakujących dla biznesu czasach, ważna jest rezyliencja. Dlatego to słowo jest mottem tegorocznych Charmsów Biznesu 2020. To właśnie umiejętność odnalezienia się w nowej sytuacji decyduje o tym, jak przeżyjemy zmianę, na którą nikt z nas nie mógł się przygotować. Świat stanął. Firmy zostały zamknięte. Zostaliśmy zamknięci na tygodnie w domu.

Tematem przewodnim IX konferencji Charmsów Biznesu jest  rezyliencja, czyli, z jednej strony szybkie odnalezienie się w nowej sytuacji, a z drugiej potraktowanie jej jako wyzwanie do zweryfikowania tego, co się liczy w wymiarze zawodowym i prywatnym.

– Zmiany nie trzeba rozpatrywać w kategoriach straty, zagrożenia, nieszczęścia, ale widzieć w niej sposobność, zaproszenie do wyjścia poza schemat w działaniu i do korzystania z zasobów swojej kreatywności – mówi współorganizatorka konferencji, Justyna Niebieszczańska. – Z perspektywy możemy stwierdzić, że to czasy dla odważnych i kreatywnych, a właśnie takie są przedsiębiorcze kobiety. Potrafimy błyskawicznie reagować na zmiany dbając o najbliższych, a teraz chodzi o to, aby w ten sam sposób, z determinacją i otwartym umysłem, zadbać o nasze marzenia i projekty zawodowe i o firmy, których jesteśmy właścicielkami lub w których pracujemy z pasją.

Jaki był plan wydarzenia?
Joanna Czerska-Thomas, Justyna Niebieszczańska – rozpoczęły przywitaniem,
Alex Barszczewski – opowiadał o Kryzysie a sposobności,
Marcin Capiga – Kiedy jest czas na zmianę,
Katarzyna Sadowska – Rezyliencja dzisiaj,
Monika Brandić Lipińska i Anna Maria Wojtyniak – Poza schematem
Kamila Pietras, Olga Wacławik, Magdalena Pankowska – Żyję, oddycham, wspieram


Po godzinie 18. odbyło się after party w restaruacji Londynek.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/cypJpZc3

Dodaj swój komentarz