Dobra wiadomość dla miłośników podróżowania pociągami i pasjonatów kolei! Do CH Focus zawitał Kolejkoland. W niezwykłą podróż do świata kolei, bydgoskie centrum zaprasza dzieci i dorosłych do końca sierpnia. Przez cały miesiąc w specjalnych strefach aktywności, na odwiedzających wystawę czeka dobra zabawa z elementami nauki. Fani kolei w każdym wieku będą mogli skorzystać z interaktywnych makiet i strefy z klocków Lego, obejrzeć filmy z ulubionymi bohaterami bajek, wziąć udział w wirtualnej podróży najciekawszymi szlakami kolejowymi i  skorzystać z wielu innych atrakcji.

Przez kolejne cztery tygodnie sierpnia mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające Bydgoszcz, mają okazję zobaczyć wyjątkową, pociągową wystawę. Kolejkoland w niezwykle ciekawy sposób przedstawia historię kolejnictwa z  wieloma tematycznymi atrakcjami. Jest to jedyna ekspozycja kolejkowa w Polsce, gdzie można bawić się i uczyć przy pomocy interaktywnych makiet i stref aktywności, po których jeżdżą miniatury prawdziwych pociągów.

Kolejkoland zabierze gości w niesamowitą podróż. Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez animatorów, dowiadując się ciekawostek o kolejnictwie. Program dostosowany został do grupy wiekowej od 3 r.ż. Dużą atrakcją są makiety kolejkowe, przedstawiające w miniaturze aktualny i historyczny tabor w ruchu. Wybrane makiety są interaktywne i przystosowane do sterowania kolejkami, ułatwiając w ten sposób zwiedzającym poznanie zasad poruszania się na szlakach kolejowych. Natomiast w miasteczku bezpieczeństwa, dzięki symulatorom goście mogą zapoznać się z  bezpiecznym zachowaniem na przejściach oraz na przejazdach kolejowych. Na uczestników wystawy czeka również kinowa kraina Kolejkolandu, w której wyświetlane są bajki ze znanymi, ulubionymi przez najmłodszych widzów kolejkowymi bohaterami. Dla starszej widowni przygotowane są filmy edukacyjne, prezentujące historię i teraźniejszość pojazdów szynowych, wyjątkowe szlaki kolejowe i niecodzienne krajobrazy widziane z okien pociągu. W trakcie zwiedzania emitowane są multimedialne prezentacje pokazujące historię światowego kolejnictwa od starożytności do współczesności.

Wystawa w CH Focus zajmuje prawie 250 m kw. powierzchni. Znajduje się na parterze galerii, obok sklepu Vistula. Zwiedzanie odbywa się od wtorku do soboty, w  godz. 11.00-19.00. Szczegółowe informacje o wystawie dostępne są na stronie wystawcy: https://kolejkoland.pl/.

W dniach 1-31 sierpnia wystawa jest biletowana, według następującego cennika:

Bilet normalny – 15 zł

Bilet ulgowy – 12 zł

Grupy zorganizowane – 10 zł.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!