Policja Wodna
Policja Wodna

Policjanci ogniwa prewencji na wodach z bydgoskiej komendy w minioną sobotę (16.01.2021) kontrolowali okolice Jeziora Jezuickiego, gdzie ostatnio bardzo popularne stało się morsowanie, którym pasjonują się Bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu bydgoskiego.

Funkcjonariusze przypominali pływakom o zasadach bezpiecznej kąpieli, przede wszystkim aby stopniowo wchodzić do wody, a nigdy nie wskakiwać. Natomiast po skończonej kąpieli należy ogrzać się i ubrać. Kategorycznie nie należy „ogrzewać się” spożywając alkohol. Jest to bardzo błędne myślenie, gdyż organizm po jego spożyciu szybciej się wychładza.

Przestrzegano też o tym, że nie należy wchodzić na lód, ponieważ różnica temperatur w dzień i w nocy sprawia że pokrywa lodowa jest cienka, a tym samym niestabilna i niebezpieczna.

Policjanci zwracali również uwagę na miejsca zaparkowania pojazdów. Przypominali o tym, że na terenach leśnych pojazd pozostawiamy na miejscach wyznaczonych przez nadleśnictwo i korzystamy tylko z udostępnionych dróg leśnych.

Dodaj swój komentarz