Zapraszamy 21.05.2022 o godz. 19.00 do kinotearu Adria na Fabularyzowany koncert “Anna & Anna”.

Znane i lubiane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny GERMAN i Anny JANTAR, tworzą ten niesamowity spektakl muzyczny.
Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów “koncertem fabularyzowanym“, którego reżyserem jest słynny kompozytor i dyrygent – Jarosław BARÓW, który będzie towarzyszył artystkom wraz z 15 osobową orkiestrą.

BILETY : www.kupbilecik.pl

Organizator: Impresariat Online

Wydarzeniu patronuje LOVE BYDGOSZCZ.

Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa.
Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki – melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem – stały się przysłowiowym lekiem na całe zło – na smutki, tęsknoty i zwątpienia.
Za pomocą scenografii a także strojów oraz stylowych fryzur na scenie udało się odtworzyć klimat lat siedemdziesiątych.


W postać Anny German wcieliła się adeptka Madryckiej Akademii Muzycznej, aktorka Teatru Variete MuzaALEKSANDRA SEREDYŃSKA, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna. Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane “Tańczące Eurydyki”, “Bal u Posejdona”, “Wróć do Sorrento”, czy “Człowieczy los”.
Piosenki Anny Jantar zaśpiewa zaś – MONIKA SZCZOT –finalistka The Voice of Poland, aktorka Teatru Variete MUZA
W jej wykonaniu usłyszymy przeboje zmarłej tragicznie gwiazdy. Nie tylko te najbardziej popularne, takie jak “Tyle słońca w całym mieście”, ‘Jambalaja” czy “Staruszek świat”, ale także piosenki pełne zadumy, nasycone nostalgicznym smutkiem przemijania jak: “Tylko mnie poproś do tańca”, “Moje największe marzenie”, “Jak w taki dzień deszczowy” czy “Nie wierz mi, nie ufaj mi”.


Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłoniły się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek. Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które – niestety, nigdy nie zostały zrealizowane…
Teraz pozostały zdjęcia, wspomnienia i piosenki, których wciąż nowe pokolenia słuchają z jednakową przyjemnością.
Ten koncert na stałe odciśnie swoje piętno w historii polskiej estrady.

Dodaj swój komentarz