Teatr Polski w Bydgoszczy ogłasza konkurs dla dzieci na plakat do spektaklu „Czerwony Kapturek” w reżyserii Wojciecha Farugi, którego premiera zaplanowana jest na 22 stycznia 2022 roku. Propozycje można wysyłać do 31 grudnia. Zwycięska praca stanie się inspiracją do oficjalnego plakatu do spektaklu.

Do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat do spektaklu „Czerwony Kapturek” w reżyserii Wojciecha Farugi na podstawie bajki Jana Brzechwy zapraszamy dzieci do 10 roku życia.

Prace konkursowe inspirowane bajką „Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Plakat powinien mieć układ pionowy, a także format nie mniejszy niż A4 i nie większy niż B1.

Gotowe plakaty można wysłać do Teatru w wersji elektronicznej (skanu w dobrej jakości) na adres promocja@teatrpolski.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Teatr Polski w Bydgoszczy im. Hieronima Konieczki, Dział komunikacji, al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz. Termin składania prac to 31 grudnia – prace wysłane pocztą tradycyjną muszą dotrzeć do TPB do 31 grudnia.

Autora lub autorkę zwycięskiego plakatu poznamy 5 stycznia!

Zwycięska praca stanie się inspiracją do oficjalnego plakatu do spektaklu. Laureat lub laureatka zostanie zaproszona na premierę spektaklu, która odbędzie się 22 stycznia 2022 roku na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące konkursu – regulamin konkursu oraz niezbędne załączniku dostępne są na stronie Teatru Polskiego (www.teatrpolski.pl) po kliknięciu w kafelek Konkurs na plakat do spektaklu „Czerwony Kapturek”.

O spektaklu:

CZERWONY KAPTUREK

reżyseria, scenografia i kostiumy Wojciech Faruga

muzyka Radosław Duda

inspicjentka Hanna Gruszczyńska

występują: Katarzyna Pawłowska, Emilia Piech, Paweł L. Gilewski

Czerwony Kapturek wg Jana Brzechwy to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka. Ludowa baśń doczekała się niezliczonych wersji, jednak najczęściej interpretowano ją jako ostrzeżenie przed zagrożeniami czającymi się w obcym świecie.

Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybierze kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

22 stycznia 2022 – PREMIERA

Kolejne pokazy:

23 stycznia 2022

25 stycznia 2022

26 stycznia 2022

Dodaj swój komentarz