Na terenie Exploseum powstanie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki. 27.01.2021 Muzeum Okręgowe i Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki nawiązało współpracę i podpisano list intencyjny.

Obie strony w podpisanym liście intencyjnym deklarują najlepsze intencje współpracy oraz dołożenie wszelkich starań by Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki powstało w Bydgoszczy, w jak najszybszym czasie.

Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki to grupa entuzjastów z różnych środowisk motoryzacyjnych. Zainspirowani działaniami Poznańskich Klasyków Nocą tworzą cykliczne imprezy integrujące miłośników old i youngtimerów, niezależnie od marki czy modelu.

Dział Historii Techniki Muzeum Okręgowego, który reprezentuje Exploseum, gromadzi kolekcję obiektów pozyskanych z bydgoskich zakładów przemysłowych. Jako jedne
z pierwszych, których produkty wybrano na obiekty tworzące kolekcję wyłoniono, istotne dla bydgoszczan, zakłady Romet. Wciąż rozbudowywana kolekcja składa się z rowerów oraz motorowerów produkowanych w zakładach, a także urządzeń i maszyn wykorzystywanych do ich produkcji. Efekty pracy można oglądać na cyklicznych wystawach oraz eventach.

Fot. W.Woźniak

Dodaj swój komentarz