Most Bernardyński, Bernardyńska

ZDMiKP planuje kolejne zmiany, powróci przejazd przez most Bernardyński przy stacji Orlen i hotelu Holiday Inn. Dzięki temu powróci rondo Bernardyńskie – choć drogowcy przewidują niewielkie zwężenia i zmiany. Wszystko w ramach przebudowy ulicy Kujawskiej.

Jak pogoda dopisze i forma drogowców — 1 października normalnie przejedziemy przez Most Bernardyński, powróci rondo u zbiegu ulic Bernardyńska — Wały Jagiellońskie — Kujawska, choć jeszcze nie wjedziemy na Plac Kościeleckich.

Aktualnie trwają prace budowy chodnika na Zbożowym Rynku i tutaj drogowcy przenoszą ruch pieszy na wykonaną część jezdni przy Długiej (obok sklepów i lokalu New Jack).


Warto wspomnieć o zaangażowaniu w łączeniu prac remontowych na bydgoskich drogach, w międzyczasie przebudowy Kujawskiej drogowcy zadbali o wymianę urządzenia dylatacyjnego (łączenie płyt mostu) na moście Bernardyńskim. Tego elementu nie wymieniano od 20 lat, a dalsza eksploatacja zagrażałaby trwałości obiektu – dzięki doskonałemu zaangażowaniu nie będziemy mieli w przyszłości utrudnień.  

Trwają także prace malarskie dot. elementów stalowych na mości i dojazdach – balustrady i słupki trakcyjne, oczywiście wszystko pod nadzorem Plastyka Miejskiego.


Październik nie oznacza luzu – rzecznik ZDMiKP przekonuję, w najbliższych tygodniach sukcesywnie będą uruchamiane kolejne ulice i dojazdy do nowej trasy. Teraz otwarta zostaje ul. Bernardyńska.
W kolejnych tygodniach udostępniona do ruchu zostanie: ul. Długa, Pl. Kościeleckich, ul. Chołoniewskiego do Solskiego a ruch na ul. Kujawskiej (przy stacji paliw) przy Karpackiej będzie przełożony na nowe jezdnie. Prace przeniosą się na ul. Kujawską przy Konopnickiej (tam obecnie poruszają się samochody).


Planujemy też prowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów nowym torowiskiem na ul. Kujawskiej.

Dodaj swój komentarz