Katastrofa budowlana w centrum miasta, w budynku przy ulicy Grodzkiej 4 (przy bydgoskiej starowce – naprzeciwko Kurii Bydgoskiej) zawaliła się ściana budynku.


Na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej (z JRG 1), którzy zabezpieczyli teren oraz inspektor nadzoru budowlanego. Budynek był wyłączony z eksploatacji, choć mimo tego w nim znajdowało się 7 osób – podjęto decyzje o ewakuacji. Dwie osoby poprosiły o wyznaczenie lokalu zastępczego. Dzięki współpracy z bydgoskim Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymały one już pomoc w tym zakresie.

W budynku znajduje się znana restauracja Kuchnia by Marcin Szukaj laureat Złotego Widelca, a także Najlepszego Szefa w Kuchni w Polsce 2021.

“O tym, że w budynku może dojść do katastrofy budowlanej kilka dni temu sygnalizował nam Czytelnik. W mailu do redakcji napisał tak: „Mieszkam z kamienicy, która grozi zawaleniem. W tej kamienicy jest restauracja. My jako mieszkańcy trzy miesiące temu dostaliśmy pismo z nakazem eksmisji, ale restauracja dalej funkcjonuje. Mieszkania są własnościowe. W budynku też są mieszkania tzw. pod wynajem hostele i cały czas funkcjonują”.
Pisze portal ExpressBydgoski.pl
Dodaj swój komentarz