Podczas konferencji Premier oraz minister zdrowia mówili o najbliższych tygodniach w walce z epidemią.

Premier: Do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dot. kin, teatrów, galerii handlowych, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych. Dotyczy to limitu w sklepach. O dwa tygodnie, do 26 kwietnia, przedłużamy zamknięcie szkół, ruchu lotniczego i ruchu kolejowego. Zakaz imprez masowych obowiązuje do odwołania.

Premier Mateusz Morawiecki dodał również: Pewne obostrzenia będą jeszcze obowiązywały dłużej, co do tego nie mam wątpliwości. Po świętach chcemy przedstawić plan powrotu do pewnej normalności.

Minister zdrowia: Gdyby nie restrykcje, mielibyśmy sytuację taką jak we Włoszech, jak w Hiszpanii. Gdybyśmy najbliższe święta spędzili normalnie, za miesiąc mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych. Tego musimy uniknąć. Dla mnie Wielkanoc to czas specjalny, jestem osobą wierzącą, tym razem możemy uczestniczyć w liturgii jak to normalnie robią chorzy. Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek noszenia maseczek.

Dariusz Piontkowski, szef MEN: Wiem, że macie ogromny stres. Chcemy, byście mieli długą perspektywę na przygotowanie się do egzaminów (maturalnych, ósmoklasisty, zawodowych).

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!