Fot. Michał Sztybel (UM Bydgoszcz)

Jak się dowiedzieliśmy z facebookwej strony Wiceprezydenta Michała Sztybel bydgoska perełka — Wyspa Młyńska przejdzie stosowną metamorfozę. Wszystko zapewne za sprawą rewitalizacji Młynów Rothera, aby cała część wyglądała spójnie.

Prace ruszyły, w chwili obecnej układana jest trawa przy tarasie choć to tylko drobny element prac, które stopniowo będą się działy wokół Wyspy. Realizatorzy zapewniają wszelkie prace są koordynowane z wydarzeniami oraz ruchem turystycznym.

Niebawem wyremontowane będzie międzywodzie, pojawią się trwalsze materiały wykończeniowe i bezpieczniejsze w przypadku jakiś nieprzewidzianych zdarzeń. System automatycznego nawadniania będzie działał na całej wyspie, a nie jak dotąd na głównej polanie.

Projektowane jest całe nowe oświetlenie Wyspy i iluminacji Młynów (dokumentacja będzie gotowa na początku 2023r.) – zapewnia Wiceprezydent.

Na placu przed głównym wejściem do Młynów pojawi się mała architektura. Plac zabaw przejdzie gruntowny remont, mineralne drogi rowerowe zostaną naprawione.

Do tego Młyny razem z Radą ds. Estetyki oraz konserwatorem zabytków pracują nad stworzeniem napisu „Młyny” przy obecnie rozkładanym trawniku. Stopień zaawansowania dokumentacji jest taki, że większość prac powinniśmy ukończyć do przyszłego sezonu turystycznego!

Wszystko to świadczy, jak bardzo miasto pracuję nad estetyką miasta, a przy tym stale dba, aby inwestycje miejskie były zawsze w pełni aktualne i naprawiane. Sezon letni za nami. Widzimy się na odświeżonej Wyspie Młyńskiej!

Dodaj swój komentarz