Strona główna Miasto Widok na miasto

Widok na miasto

Skąd najlepiej podziwiać Bydgoszcz? Gdzie roztaczają się najlepsze widoki? Z tymi pytaniami zapewne boryka się niejeden turysta odwiedzający nasze miasto. Punkty widokowe są prawdziwym magnesem dla odwiedzających. W dobie Internetu i mediów społecznościowych niemal każdy chce mieć efektowne zdjęcie z panoramą miasta w swojej galerii, nie mówiąc już o idealnym selfie na tym tle.

Tymczasem takich punktów widokowych w Bydgoszczy jest jak na lekarstwo a właściwie tylko jeden przystosowany i „legalnie” dostępny. Mowa oczywiście o zabytkowej wieży ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego (przy ulicy Filareckiej) będącej częścią Muzeum Wodociągów.

Ze szczytu wieży rozciąga się widok na panoramę miasta z doskonale widocznym centrum ale też bardziej odległymi rejonami. Co ciekawe od początku oddania wieży do użytku

w 1900 r. oprócz swojej  pierwotnej roli dostarczania wody, wieża pełniła funkcję ogólnodostępnego punktu widokowego, co stanowiło rzadkość dla tego typu budowli. Sam obiekt  może być też początkiem ok. 3,5 kilometrowego parkowego spaceru wzdłuż krawędzi tzw. górnego tarasu przy osiedlach: Szwederowo i Wzgórze Wolności.

Inne obiekty na mapie miasta to raczej wyprawy dla zuchwałych eksploratorów. Wieże kościołów, których przecież w Bydgoszczy nie brakuje są praktycznie niedostępne. Wieżowce i apartamentowce, też raczej nie są upowszechnione dla przeciętnego śmiertelnika.

Więcej o obiekcie Wieży ciśnień na stronie Muzeum wodociągów: www.muzeum.mwik.bydgoszcz.pl

Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu: 20 maja Bydgoszcz niekonwencjonalnie – Górny Taras – zapomniana atrakcja Bydgoszczy – spacer z przewodnikiem.

Szczegóły na:
www.visitbydgoszcz.pl oraz: na facebooku

Może wam udało się gdzieś wdrapać i zrobić unikatowe zdjęcie? Jeśli macie takie w swoim dorobku zapraszamy do podzielenia się. Oznaczajcie też swoje zdjęcia na Instagramie tagami #lovebydgoszcz lub #kochambydgoszcz, najlepsze opublikujemy na naszym profilu @lovebydgoszcz

 

Dodaj swój komentarz