The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję dzieła Geatano Donizettiego „Córka Pułku”, która odbędzie się 2 marca o godz. 18:55
w wybranych kinach sieci Multikino.

Rubasznie rozkoszna, lekka i zabawna opera komiczna Gaetana Donizettiego jest niestety rzadko wykonywana. Kompozytor postawił wykonawcom tak wysokie wymagania, że tylko nieliczni śpiewacy są w stanie zaśpiewać rolę Tonia. Dlaczego? W swej arii trwającej zaledwie trzy minuty artysta musi zaśpiewać aż 9 wysokich dźwięków ‘c’. W tej roli usłyszymy Javiera Camarenę, który wcześniej wystąpił m. in. w „Semiramidzie” Rossiniego. W roli tytułowej córki pułku, czyli przygarniętej przez żołnierzy sieroty, która okazuje się w końcu dzieckiem arystokratycznej rodziny, usłyszymy Pretty Yende. Ta południowoafrykańska sopranistka brawurowo zaśpiewała m. in. Adinę w „Napoju miłosnym” tego samego kompozytora. W Księżną de Krakenthorp wcieli się natomiast Kathleen Turner, znana z takich filmowych hitów, jak „Miłość, szmaragd i krokodyl” (1984), „Honor Prizzich” (1985) czy „W czym mamy problem” (1994).

Miłosne manewry, precyzyjnie przemyślana taktyka reżysera i wokalne szarże: tego nie można przegapić!

„Córka Pułku”  na żywo prosto z nowojorskiej The Metropolitan Opera już 2 marca w Multikinie.

dyrygent: Enrique Mazzola
reżyseria i kostiumy: Laurent Pelly
scenografia: Chantal Thomas
światło: Joël Adam

Obsada:
Pretty Yende jako Marie
Javier Camarena jako Tonio
Stephanie Blythe jako Markiza de

Berkenfield
Maurizio Muraro jako Sulpice

Kathleen Turner jako księżna de Krakenthorp

„Córka Pułku” zostanie zaprezentowana w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań – Malta, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Włocławek oraz Zabrze.

Przedstawienie z polskimi napisami będzie transmitowane w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.

Czas trwania ok. 2 godz. 45 min.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online na www.multikino.pl. 

Karnety tylko do nabycia w kasach kin.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.

Dodaj swój komentarz