Już w najbliższy piątek, 25 września, sieć kin Helios zaprosi swoich widzów na kontynuację największego hitu polskiego kina familijnego XXI wieku. „Tarapaty 2” to nie tylko pozytywny familijny film! To szalone przygody, wakacyjny klimat, wybuchy, pościgi i opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią… kłopoty! Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

Jak o swoich bohaterach mówią młodzi aktorzy, odtwórcy głównych ról – Pola Król, Mia Goti i Jakub Janota-Bzowski? Olek jest odważny, ciekawy świata, przyjazny i potrafi postawić na swoim. Felka jest bardzo dynamiczna. Nie lubi planować i czekać. Wszystko chce robić spontanicznie. Julka jest lojalną przyjaciółką, troskliwą osobą, która dba o dobro innych, nawet kiedy sama nie może sobie z czymś poradzić. Ta trójka będzie musiała rozwiązać zagadkę kradzieży najcenniejszego obrazu w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Towarzyszą im dorośli, choć nie zawsze można liczyć na ich pomoc…

„Tarapaty 2” to historia, która opowiada o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

Helios zaprasza na premierowe seanse już od najbliższego piątku! Trójka nastolatków, pies i skradziony, wart 7 milionów dolarów obraz… Tej  historii nie można przegapić. Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz – kup bilet już dziś! Szczegóły: www.helios.pl/tarapaty.

Dodaj swój komentarz