Fot. ZDMiKP

W czwartek 12 marca przekazaliśmy plac budowy pod nowe drogi rowerowe na ulicy Kruszwickiej. To jedna z najważniejszych inwestycji poprawiających spójność dróg rowerowych w centrum miasta. Pozwoli też na bezpieczny przejazd z zachodniej części Bydgoszczy na Stare Miasto. Wkrótce ruszy też budowa tras rowerowych wzdłuż ul. Focha i Starego Kanału Bydgoskiego.

ołączone zostaną:
• trasa wzdłuż Kanału Bydgoskiego
• drogi rowerowe wzdłuż Grunwaldzkiej
• droga rowerowa w kierunku dworca kolejowego
• powstanie bezpieczny dojazd na Wyspę Młyńską

W ramach zadania powstanie infrastruktura dla ruchu rowerowego obejmująca całą ulicę Kruszwicką oraz rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej z wyprowadzeniem szlaków pieszych i rowerowych. Przy ul. Kruszwickiej drogi rowerowe powstaną po obu stronach jezdni. Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości po stronie zachodniej (przy centrum handlowym). Niezbędna będzie do tego korekta jezdni, która w części zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.

kru-222

Po stronie wschodniej część trasy zostanie wytyczona w formie drogi rowerowej oraz pieszo-jezdni. Rowerzyści będą mogli korzystać również z tunelu łączącego plac Poznański z ulicą Dolina oraz z jezdni parkingowej (zakończenie ul. Kordeckiego).Drogi rowerowe powstaną też wokół placu Poznańskiego.
Wykonane zostaną też nowe zatoki autobusowe na wylocie z ronda w ulice Szubińską i Stromą.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!