W dniach 1-30 grudnia odbywa się głosowanie w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybiorą projekty za kwotę 16 mln zł, które zrealizujemy w przyszłym roku. Kartę do głosowania znajdziecie na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo.

W głosowaniu zdecydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. Mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne. W każdej kategorii projektów: osiedlowych (na jednym z osiedli), ponadosiedlowych oraz małych projektów społecznych możemy oddać 1 głos. Łącznie każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 3 głosy.

• projekty osiedlowe – 1 wybrany projekt (na jednym wybranym osiedlu)

• projekty ponadosiedlowe – 1 wybrany projekt

• mały projekt społeczny – 1 wybrany projekt

Przez cały miesiąc Bydgoszczanie będą mogli wybierać pomysł, aż w trzech kategoriach. Wszystkie trzy głosy będą niezależne od siebie. Jeden głos oddamy na projekt osiedlowy. Tutaj musimy zdecydować w pierwszej kolejności, które osiedle chcemy odmienić. Następnie 1 głos powędruje na mały projekt społeczny. Może to być koncert, festiwal, warsztaty, szkolenie lub inne wydarzenie aktywizujące mieszkańców. Ostatni głos, dotyczyć będzie projektu ponadosiedlowego.

Harmonogram:

– głosowanie mieszkańców: 1 – 30 grudnia 2020 r.

– ogłoszenie listy projektów do realizacji: do 20 stycznia 2021 r.

Wybrane zadania ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok. W tej edycji BBO na realizację zwycięskich zadań zabezpieczyliśmy pulę 16 mln zł.

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!