DCIM100MEDIADJI_0303.JPG
- REKLAMA -
Trwają przygotowania do budowy kolejnej trasy rowerowej, która pozwoli bydgoszczanom bezpiecznie dojechać nad Zalew Koronowski. Przy okazji powstanie bezpieczny dojazd do działek położonych na terenie osiedla Janowo.

Nowa trasa rowerowa o długości ponad 6 kilometrów połączyć ma istniejące już scieżki wybudowane wzdłuż Szosy Koronowskiej (przedłużenie ul. Koronowskie) oraz wzdłuż drogi powiatowej z Bożenkowa do Koronowa.

Ścieżka na odcinku od skrzyżowania przy barze „Ugotowani” do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 244 z ulica Biwakową będzie zbudowana po południowej stronie drogi. Otrzyma nawierzchnię z asfaltu. W ten sposób rowerzyści zyskają bezpieczny dojazdz centrum Bydgoszczy do ul. Biwakowej przy której zlokalizowane są dwa kompleksy ogrodów działkowych oraz camping PTTK.

Inwestycję zlecił Powiat Bydgoski korzystający z dofinansowania unijnego.Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac budowlanych. Ich zakończenie wstępnie planowane jest za rok. Warto dodać, że starostwo planuje też wyposażenie istniejących dróg rowerowych w nowe altany rekreacyjne.

W poprzednich latach dzięki współpracy miasta z powiatem udało się wybudować atrakcyjna trasę wzdłuż Szosy Koronowskiej. Jej częścią jest odnoga prowadząca do ogrodów działkowych w Janowie zlokalizowanych przy ul. Relaksowej.

Wcześniej ze środków miasta powstały drogi rowerowe wzdłuż części ulicy Koronowskiej oraz wokół węzła zachodniego. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej (węzeł zachodni-rondo Grunwaldzkie).

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!

- REKLAMA -
Poprzedni artykułSalon Warszawski – koncert BSB 2020
Następny artykułAgnieszka Holland promowała swój najnowszy film