DCIM100MEDIADJI_0303.JPG
Trwają przygotowania do budowy kolejnej trasy rowerowej, która pozwoli bydgoszczanom bezpiecznie dojechać nad Zalew Koronowski. Przy okazji powstanie bezpieczny dojazd do działek położonych na terenie osiedla Janowo.

Nowa trasa rowerowa o długości ponad 6 kilometrów połączyć ma istniejące już scieżki wybudowane wzdłuż Szosy Koronowskiej (przedłużenie ul. Koronowskie) oraz wzdłuż drogi powiatowej z Bożenkowa do Koronowa.

Ścieżka na odcinku od skrzyżowania przy barze „Ugotowani” do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 244 z ulica Biwakową będzie zbudowana po południowej stronie drogi. Otrzyma nawierzchnię z asfaltu. W ten sposób rowerzyści zyskają bezpieczny dojazdz centrum Bydgoszczy do ul. Biwakowej przy której zlokalizowane są dwa kompleksy ogrodów działkowych oraz camping PTTK.

Inwestycję zlecił Powiat Bydgoski korzystający z dofinansowania unijnego.Obecnie trwa przetarg na wykonanie prac budowlanych. Ich zakończenie wstępnie planowane jest za rok. Warto dodać, że starostwo planuje też wyposażenie istniejących dróg rowerowych w nowe altany rekreacyjne.

W poprzednich latach dzięki współpracy miasta z powiatem udało się wybudować atrakcyjna trasę wzdłuż Szosy Koronowskiej. Jej częścią jest odnoga prowadząca do ogrodów działkowych w Janowie zlokalizowanych przy ul. Relaksowej.

Wcześniej ze środków miasta powstały drogi rowerowe wzdłuż części ulicy Koronowskiej oraz wokół węzła zachodniego. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej (węzeł zachodni-rondo Grunwaldzkie).

Dodaj swój komentarz
Krzysztof Zgierski
Author: Krzysztof Zgierski

Młody energiczny i aktywny działacz w Love Bydgoszcz!