Zakończyły się prace przy budowie ścieżek rowerowych na ul. Kruszwickiej. Drogi powstały po obu stronach. Powstały też ścieżki rowerowe wokół placu Poznańskiego. Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie trasy na ul. Focha. Rowerzyści będą mogli z niej skorzystać jeszcze tej jesieni.

Projekt budowy drogi rowerowej w tym miejscu zakłada na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do mostów Solidarności budowę nowej wydzielonej drogi dla rowerów po południowej stronie ulicy. Po północnej stronie na odcinku ul. Grottgera – Multikino trasa została już wybudowana podczas przebudowy węzła Garbary i budowy dróg rowerowych w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Na moście droga dla rowerów zostanie wydzielona na chodniku za pomocą oznakowania poziomego. Ruch pomiędzy Operą Nova i pl. Teatralnym ma odbywać się na wspólnej jezdni na zasadach ogólnych.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w tym roku do użytku zostało oddane już 6 km dróg rowerowych. Koszt inwestycji przy ul. Kruszwickiej wyniósł 9 mln.   Koszt planowanej drogi rowerowej wzdłuż ul. Focha wyniesie 2,5 mln zł.

Fot. ZDMiKP w Bydgoszczy

Dodaj swój komentarz