BRA Rower Miejski Rower Agromeracyjny

Ratusz informuje, bydgoski rower aglomeracyjny rusza 1 marca. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli wypożyczyć rower z 53 stacji ulokowanych w różnych częściach miasta.

Pierwsze 20 minut korzystania z rowerów będzie bezpłatne.

Korzystać z systemu będziemy mogli do końca października.

2020 rok był inny od wszystkich poprzednich, także dla miejskich rowerów. Długotrwałe pozostawanie w domach, w trosce o nasze życie i zdrowie, spowodowało znaczny spadek wypożyczeń. Pomimo tego, rower miejski będzie nadal funkcjonował w Bydgoszczy – w systemie przejściowym.

Od 1 marca 2021 w 53 stacjach znajdujących się w różnych częściach miastach pojawią się rowery – znane nam z poprzednich lat. W sumie do dyspozycji oddajemy niemal 470 rowerów.

– Zachęcamy do korzystania z tego ekologicznego środka transportu. Rowerem przemieszczamy się szybko, nie zanieczyszczamy powietrza, dbamy o swoje zdrowie – mówią bydgoscy urzędnicy.

Wypożyczalnie będą czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, a pierwsze 20 minut korzystania z roweru – bezpłatne. W najbliższym czasie pojawi się nowa strona internetowa oraz aplikacja na telefon, dzięki którym będziemy mogli korzystać z wypożyczalni.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny: Będą nowe stacje

– By sprostać oczekiwaniom mieszkańców system w poprzednich latach był systematycznie rozbudowywany – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszcz. – W 2018 roku zwiększyliśmy liczbę stacji o 16 nowych punktów wypożyczeń. Do tej pory funkcjonowały także dodatkowe 3 stacje sponsorskie. Aby umożliwić korzystanie z systemu jak największej liczbie mieszkańców, stacje zlokalizowano przede wszystkim w centralnej części miasta, w pobliżu węzłów przesiadkowych, najważniejszych skrzyżowań oraz przystanków autobusowych.

Dodaj swój komentarz