Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Adam Lemańczyk  kierownictwo artystyczne, fortepian
Joanna Zagdańska śpiew

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

Rękawiczki i wina, i kara
Awers, rewers, to dobre i złe
Jak wskazówki jednego zegara
Mają sens tylko wtedy, gdy dwie

W 1986 na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Joanna Zagdańska wylansowała Rękawiczki, tytułową piosenkę swego recitalu w Filharmonii, która do dziś postrzegana jest za brylancik polskiej piosenki, wyszlifowany przez znakomitą spółkę autorską: Adam Żółkoś, pianista, kompozytor, aranżer, producent oraz  Jan Wołek – malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta.

Joanna Zagdańska to artystka wszechstronna – wokalistka jazzowa, łącząca w swoich interpretacjach różne elementy wielu gatunków muzycznych. W jej repertuarze znajdują się zarówno tematy jazzowe, jak i utwory oryginalne dedykowane piosenkarce przez wybitnych polskich kompozytorów i poetów. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej. Oprócz działalności koncertowej udziela się pedagogicznie – jest wykładowcą w bydgoskiej Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Artystka koncertowała w kraju i za granicą (m.in. RFN, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, Szwecja, Bułgaria, Rosja, Estonia, Łotwa, Holandia, Belgia), dokonała nagrań archiwalnych dla PR i TVP, jej solowe interpretacje zostały też wydane na płytach analogowych i CD (Pomaton, Universal, Polskie Nagrania i inne). Joanna Zagdańska jest laureatką wielu międzynarodowych i krajowych festiwali piosenki, jak np. Sopot Festival, OIRT Bułgaria, Złoty Orfeusz czy Festiwal Piosenki w Opolu.

Przy fortepianie zasiądzie i pokieruje kameralistami Adam Lemańczyk pianista, klawiszowiec, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Krzysztofa Herdzina. Współpracował m. in. z Wojtkiem Pilichowskim, Grzegorzem Hyżym, Mietkiem Szcześniakiem, Grzechem Piotrowskim, Anną Karwan, Anną Dąbrowską, Krzysztofem Iwaneczko, Justyną Steczkowską, Łukaszem Zagrobelnym, Teatrami: Syrena, Wilama Horzycy, ROMA (Pięć ostatnich lat, Ale Musicale), Saturday Night Live Polska, Filharmonią Pomorską, Telewizją Polską. Na co dzień pracuje jako instruktor w bydgoskiej Uczelni Muzycznej na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Młody artysta jest świetnym aranżerem, o czym mieli okazje przekonać się słuchacze koncertów w FP –  Kolęda Nocka oraz Dziewczyna Bonda.

Dodaj swój komentarz