Ponad 20 mobilnych restauracji przyjedzie do Bydgoszczy już 25 i 26 sierpnia, aby smacznie pożegnać wakacje. Festiwal będzie częścią wydarzenia Babie Lato 2018.

Fani dobrej kuchni już kilkukrotnie mieli okazję próbować różnorodnych potraw serwowanych w mobilnych restauracjach w ramach Festiwalu Smaków Food Trucków. Tym razem festiwal połączony zostanie z dużą dawką rozrywki w ramach imprezy Babie Lato.

Jak zawsze na gości czekać będzie szeroki wybór dań inspirowanych kuchnią całego świata. Do udziału w czwartej edycji festiwalu organizatorzy zaprosili  food trucki, które zaserwują potrawy kuchni włoskiej, meksykańskiej, azjatyckiej, hiszpańskiej, amerykańskiej, belgijskiej, a to nie wszystko. W menu mobilnych restauracji znajdą się takie pozycje jak pizza wypiekana w piecu opalanym drewnem, delikatne pierożki tybetańskie, tajskie wrapy, meksykańskie burrito, czy też soczyste burgery. Wielbiciele słodkości z pewnością docenią smak wypełnionych po brzegi gofrów, owoców w belgijskiej czekoladzie, czy hiszpańskich churros.

Festiwal Smaków Food Trucków to możliwość spróbowania kuchni z wielu stron świata w jednym miejscu. Jest to również świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Poza masą pyszności na gości czeka wiele atrakcji w ramach imprezy Babie Lato 2018.  

Co? IV Festiwal Smaków Food Trucków w Bydgoszczy

Kiedy? 25 i 26 sierpnia 2018

Gdzie? Polana Różopole w Myślęcinku
Więcej informacji na: www.facebook.com/events/644010679302200/

Poniżej pełna lista food trucków:

Los Santos – kuchnia międzynarodowa

Kapsalon Pomorski – kapsalon

Belgijki – frytki belgijskie

Poszarpani – bajgle z szarpanym mięsem

Tsong Kha Momo – tybetańskie pierożki

Zebra Burger – burgery

LemOniada – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu

Pyra na Gazie – pyry z farszami

Zrollowane – mrożony deser tajski

Wół i krowa – burgery

Pizza Truck – pizza z pieca opalanego drewnem

Zakręcone Gofry – gofry

Letni Kredens – pastrami

Beef’n’Roll – burgery

Wing Spot – skrzydełka i polędwiczki z kurczaka

Churros Amigos – hiszpańskie pączki churros

Smaki Ulicy – grillowane ciabatty

Momo Smak – tybetańskie pierogi na parze

Mniaam Bydgoszcz – freakszejki i naleśniki

Surf Burger – burgery

 

Partner:
Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy

O festiwalu:

Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce organizowanych od 2014 r. W festiwalu udział biorą food trucki z całej Polski. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu “slow”, inspirowanego kulturą i smakami różnych krajów świata. Więcej informacji na www.festiwalsmaku.com.pl.

Dodaj swój komentarz