Mistrzostwa Starego Kontynentu, to po zakończonych niedawno MŚ w Eugene największa lekkoatletyczna impreza na otwartym stadionie w tym roku. Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił skład naszej kadry. Znalazło się w nim pięć zawodniczek reprezentujących bydgoskie kluby. Kilka z nich ma nadzieję na przywiezienie z Monachium medali.

Na pewno w tym gronie jest Adrianna Sułek (na zdjęciu). Reprezentantka Brdy Bydgoszcz wystartuje w siedmioboju i ma spore szanse na podium. W 2022 roku nasza lekkoatletka wywalczyła srebro na halowych mistrzostwach świata w Belgradzie (startowała w pięcioboju).
Świetnie spisała się też w Eugene. Na MŚ pobiła 37-letni rekord Polski, jednak nie wystarczyło to do medalu. Uplasowała się tuż za podium, a lepsze od Polski były Belgijka Nafissatou Thiam, Holenderka Anouk Vetter oraz Amerykanka Anna Hall.
Teraz bydgoszczanka będzie chciała stanąć na podium. Podobnie jak inne zawodniczki z naszego miasta.

Nieudany start w MŚ będą chciały sobie powetować biegaczki na 400 m. W składzie sztafety 4×400 m znalazły się Kinga Gacka i Iga Baumgart-Witan (obie BKS Bydgoszcz). Ta druga w Monachium wystartuje też indywidualnie na 400 m.

Na dystansie o połowę krótszym zobaczymy zawodniczkę Stowarzyszenia Lekkoatletycznego Zawisza Marikę Popowicz-Drapałę, która wystartuje też w sztafecie 4×100 m. W jej składzie znalazła się również Klaudia Adamek (SL Zawisza).
Mistrzostwa Europy w Monachium odbędą się w dniach 15-21 sierpnia.

Fot. Grzegorz Kowalski

Dodaj swój komentarz