Gossamer Fest 2020`

Największa impreza na zakończenie lata w Bydgoszczy, już za tydzień – 18 i 19 września br. boiska piłkarskie, między Różopolem a ogródkami działkowymi, wypełnią się fuzją dźwięków serwowanych przez młode pokolenie artystów. Przed mikrofonem Gossamer Fest usłyszymy obiecujące gwiazdy polskiej sceny hip hopu – Otsochodzi, Sobel, Smolasty, oraz Kamila Bednarka.

Dwudniowe zakończenie lata w bydgoskim Myślęcinku zapowiada się naprawdę obiecująco. Organizatorzy podzielili doznania muzyczne na dwa bloki tematyczne. W piątek, podczas koncertów dedykowanych głównie młodzieży, usłyszymy najbardziej obiecujące głosy młodego pokolenia hip hopu.

Wydarzenie rozpocznie występ rapera Otsochodzi. Cenią go zarówno fachowcy, jak
i publiczność, czego najlepszym dowodem są wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugi oficjalny album “Nowy kolor”. Znaki szczególne: ciekawa barwa głosu, nieszablonowe flow i skłonność do eksperymentów.

Następnie mikrofon przejmie Sobel. To artysta, który potrafi zaskoczyć. Zdobył
2 platynowe płyty za single “Impreza” i “Wyglądasz tak pięknie” – jeszcze przed swoim oficjalnym debiutem. Jego najnowszy utwór „Każdego dnia” zaskakuje prostotą formy
i romantycznym tekstem.

Na zakończenie dnia pełnego koncertowych emocji usłyszymy Smolastego. Znany ze świetnie dobranych featuringów, m.in. z Kaz Bałagane, Otsochodzi, Białasem, MIYO, PlanemBe czy Tymkiem lub Ewą Farną.W marcu 2018 otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku.

Przestrzeń boisk sportowych w Myślęcinku w sobotę wypełnią z kolei pozytywne wibracje reggae. Wszystko to za sprawą ciepłego głosu Kamila Bednarka, którego nikomu przedstawiać raczej nie trzeba. Jego popularność rozpoczęła się dzięki udziałowi w znanym talent show. Od tego czasu muzyk cieszy się nieustającym zainteresowaniem publiczności, a jego energia na koncertach porywa do zabawy ludzi w każdym wieku.

Podczas Gossamer Fest Kamil Bednarek zaprezentuje swój najnowszy materiał, którego zapowiedzią były single „Bądź przy mnie” oraz „Momenty”. Nastąpi to jeszcze przed oficjalną trasą INACZEJ Tour. Planowana na jesień, ominie niestety województwo kujawsko-pomorskie. Może to być więc jedyna okazja, by usłyszeć najnowsze brzmienia Kamila „u siebie”!

Organizatorzy zapewniają, że oprócz koncertowych emocji możemy liczyć na atrakcje towarzyszące, m.in. dancehallowy występ taneczny grupy pokazowej Divine Dance Center. Nie zabraknie również strefy gastro, w której uczestnicy wydarzenia będą mogli się posilić czy ugasić pragnienie. Szczegółowy line-up oraz więcej informacji na fanpage’u GosamerFest oraz w wydarzeniu na Facebooku. Bilety do nabycia poprzez platformę Going oraz Empik Bilety.

Dodaj swój komentarz